Müftü nikahı : Yılmaz ÖZDİL

Müftü nikahı

Yılmaz ÖZDİL

İmamlara resmi nikah kıyma yetkisi veriliyormuş, laikliğe aykırıymış filan.
*
Güzel kardeşim…
Nikah memuru belediye başkanının kendisine verdiği yetkiyle nikah kıyıyor, belediye başkanı imam değil mi?
*
Bekir Bozdağ imam nikahını savundu” diye haber yapmışlar mesela…
Bekir Bozdağ zaten imam.
Ekonomi bakanı imam, gümrük bakanı imam, şehircilik bakanı imam, hükümetimizde İngiliz vatandaşı imam bile var.
Kültür ve turizm bakanı imam… Kendisini bugüne kadar bale seyrederken, mayosunu giyip şezlongta güneşlenirken görmedik ama, camide, kıbleyi arkasına alıp mihraptan seçim konuşması yaparken görüyoruz.
İmamlar sızdı diye Kuleli’yi, Heybeliada Deniz Lisesi’ni falan kapattılar, milli savunma bakanı imam.
Beş tane başbakan yardımcısı var, beşi de imam.

  • Cumhurbaşkanı imam.

23 Nisan’da bile kim TBMM başkanı yapıldı? İmam hatipli.
*
Pensilvanya imamı yargıyı ele geçirdi… Pensilvanya imamı’nın imamlarını temizleyecek olan adalet bakanı, imam.
*
Emniyet teşkilatını “imamın ordusu” yaptılar… Düzeltsin diye teşkilatın başına getirilen emniyet genel müdürü, imam.
*
THY yönetim kurulu başkanı imam, TRT genel müdürü imam, TMSF başkanı imam, TCDD genel müdürü imam, Sayıştay başkanı imam, hayvanat bahçesinden TÜBİTAK’a yönetici getirdiler, o da imam.
*
(Bürokrasi değildir bu, ruhban saltanatıdır, imamokrasi’dir. Değerli ağabeyim Özdemir İnce kitabını yazdı. “Mesleklerin dinselleşmesi, afyon, morfin, eroin etkisi yaratır, insanları uzaktan kumandalı robota çevirir, robot toplumu oluşur” diyor o kitabında… “Çöküş dönemlerinde hep böyle olur, Roma yıkılırken de böyleydi, Osmanlı yıkılırken de böyleydi” diyor. “Tevhid-i Tedrisat amacına uygun şekilde reorganize edilmeden Türkiye komadan çıkamaz” diyor.)
*
Vali imam, kaymakam imam, büyükelçi imam, hastane imamını aynı hastaneye müdür yaptılar, başhekim imam, cami imamını öğretmen olarak atadılar, dekan imam, rektör imam.
*
Liyakat kriteri, imam hatip.
İşsizlik rekoru kırılıyor. İşşiz imam yok.
*
Halkbank genel müdürünün evinde dolar istiflenmiş ayakkabı kutusu yakalandı, Halkbank genel müdürü imam’dı. “Bu ne parası böyle?” diye sordular, “imam hatip yapıcaz” dedi!
*
İmamlara resmi nikah kıyma yetkisi televizyonda tartışılıyor. Sunucu imam.
*
Devletin imamlara ayırdığı bütçe, Milli İstihbarat Teşkilatı’nın üç katı…
“Noel baba dürüst biri olsaydı kapıdan girerdi, neden bacadan giriyor” diyen imam, fizik öğretmeninin iki katı maaş alıyor bu ülkede…

  • Doktordan fazla imam var.

Dün ortaya çıktı, Atatürk’ün kurduğu botanik bahçesini imamlara vermişler.
*
Vaziyet bu haldeyken, neymiş efendim, imamların resmi nikah kıyması medeni kanuna aykırıymış…
İmamlar kökünden Anayasa’yı değiştirdi, sen hangi medeni kanundan bahsediyorsun hâlâ?
İmam partisi‘ni anayasa’ya göre denetleyecek olan Anayasa mahkemesi başkanı bile imam değil mi?
*
Memleket tepeden tırnağa imam cumhuriyeti yapılırken gıkını çıkarmayıp, imamların devleti yönetmesine rıza gösterip, nikah kıymasına itiraz etmek midir laiklik?
*
Hükümet imamken, rejim antilaik’ken… Nikahını elektronik mühendisi kıysa ne olur, manifaturacı kıysa ne olur birader. (SÖZCÜ, 2 Ağustos 2017)
===================================
Evet dostlar,

Ateş bacayı sarmıştır..
“ŞAH MAT” hamlesine ramak kalmıştır.
Stratejik plana göre Federe İslam Devleti hedefine erişilecek 2023’te kuşatma bitirilecektir.
AKP MKYK üyesi muhterem Ayhan Oğan dün gece (3.8.17) CNN Türk’te (Sunucu Ahu Özyurt, öbür katılımcı CHP Mersin vekili Prof. Aytuğ Atıcı) şunları söyledi :

  • ‘Yeni bir devlet kuruyoruz, kurucusu Tayyip Erdoğan’

15 Temmuz sonrası yeni bir devletin kurulduğunu belirten Ogan, kurulan bu devletin kurucu liderinin Recep Tayyip Erdoğan olduğunu söyledi. AKP’nin en üst karar organı Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) üyesi ve Sivil Alan Platformu Başkanı Ayhan Oğan, CNNTürk’te katıldığı programda CHP Mersin Milletvekili Aytuğ Atıcı’nın OHAL ile ilgili sözlerine karşılık olarak; 

  • Şimdi biz yeni bir devlet kuruyoruz, beğenin beğenmeyin bu yeni devletin kurucu lideri Tayyip Erdoğan’dır ifadesini kullandı.

Oğan’ın bu sözleri stüdyodaki konuklar arasında soğuk rüzgarlar esmesine neden oldu. CHP’li Aytuğ Atıcı ve öbür konuklar bu duruma itiraz ederken Oğan ısrarla AKP’nin 15 Temmuz’dan sonra yeni bir devlet kurduğunu, kurucusunun da Recep Tayyip Erdoğan olduğunu savundu. Stüdyodaki konuklar ise ‘Atatürk’ün kurduğu Türkiye Cumhuriyetini ne zaman yıktınız da yeni devleti kuruyorsunuz‘ tepkisini gösterdi. Oğan’ın bu sözleri sosyal medyada büyük tepki topladı.

Programın o bölümünü izlemek için lütfen tıklayınız : https://youtu.be/W2LeoZPhV8o
***
Cumhuriyetten Bayan  Nuray Mert‘in, EVRİM’in bilimsel gerçekliğine karşın saçmalamasının ardından bu gün de imam nikahını müftülerin kıldırmasında sakınca olmadığını, hatta yararlar bile olabileceğini döktüren incilerini okuduk.. Kendisi de bir zahmet Yılmaz Özdil’in bu ağır ironili yazısını okumasını dileriz..

AKP = RTE, Babil kuşatması uyguluyor Yüce ATATÜRK’ün kutsal emaneti Türkiye Cumhuriyeti’ne..

Maaaşallah memleketin limanları, tersaneleri, bürokrasisi, polisi, mahkemeleri ve de orduları İmamlarca bilfiil ele geçirilmiştir.

9 aydır hapiste olan gazeteci Ahmet ŞIK‘ın matbada basılmadan toplatılan ve RTE’nin “kimi kitaplar bombadan daha tehlikelidir” diye paniklediği İMAMIN ORDUSU başlıklı kitabında yazdıkları bir bir gerçekleştirilmiştir.

İmamın imam ordularının zaferine 3 nefes kalmıştır..
Cenab-ı Allah’tan niyaz edelim, hayırlara  vesile olur inşallah ve de maaşallah..
****
Bu yazı Yılmaz Özdil’in trajik ironisi ve bizim eklemelerimiz bir işe yarar mı dersiniz?

Efendiler;
Şaka bir yana, kimse ham hayal görmesin..
Büyük ATATÜRK’ün kutsal emaneti ve sağlam kalesi Türkiye Cumhuriyeti sonsuza dek yaşayacaktır; ilelebet payidar kalacaktır! Hiç kimse şansını zorlamasın.. 21. yy’ın şafağında Anadolu coğrafyasında böylesi bir akıl dışı saçmalık kadar bir başka aykırılık örneği yok-tur! Cumhuriyetçiler de elbette kutsal emaneti savunup yaşatmanın gereğini mutlaka yapacaktır.

Sevgi ve saygı ile. 04 Ağustos 2017, Ankara

Dr. Ahmet SALTIK
Ankara Üniv. Tıp Fak. – Mülkiyeliler Birliği Üyesi
www.ahmetsaltik.net   profsaltik@gmail.com

Yayınlayan

Ahmet SALTIK

Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof.Dr. Ahmet SALTIK’ın özgeçmişi için manşette tıklayınız: CV_Ahmet_SALTIK

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir