Gülmen ve Özakça’nın avukatları da açlık grevine başlıyor

NURİYE GÜLMEN VE SEMİH ÖZAKÇA’YI YİTİRİYORUZ!!!

Onlara yarın bir bayram armağanı verin, işe iade edin.
Yargılama tutuksuz sürsün. Ölmesin, engelli kalmasın,
yaşasın ve “şeker de yiyebilsinler” bu bayramda! 

Gülmen ve Özakça’nın avukatları da
açlık grevine başlıyor

(AS : Bizim katkımız yazının altındadır..)

Açlık grevinde olan Nuriye Gülmen ve Semih Özakça için bir araya gelen yüzlerce kişi, Özakça ve Gülmen’in birçok sağlık sorunu yaşadığını belirtti. Özakça ve Gülmen’in avukatı Behiç Aşçı, Özakça ile Gülmen’in direnişine destek olmak için açlık grevine gireceklerini duyurdu.

[Haber görseli]

dihaber’in haberine göre, aralarında Türkiye İnsan Hakları Vakfı (THİV), İnsan Hakları Derneği (İHD) İstanbul Şubesinin de içinde bulunduğu çok sayıda sivil toplum kuruluşu işlerine geri dönme talebi ile 107 gündür açlık grevinde olan akademisyen Nuriye Gülmen ve öğretmen Semih Özakça‘ya destek vermek için Kadıköy Süreyya Operası önünde bir araya gelerek yürüyüş düzenledi.

Burada bir araya gelen yüzlerce kişi “Nuriye Semih’in talepleri kabul edilsin” ve “Nuriye Semih’e özgürlük” dövizleri taşıyarak zılgıt ve alkışlarla Khalkedon Meydanı’na yürüdü. Yürüyüş boyunca “KHK gidecek biz kalacağız” ve “Nuriye, Semih yalnız değildir” sloganları atan yüzlerce kişiye çevreden geçen yurttaşlar da alkışlarıyla destek verdi. Khalkedon Meydan’ına varan kitle burada “Nuriye ve Semih’in talepleri kabul edilsin” pankartı açarak basın açıklaması yaptı.

108 gündür açlık grevindeler: ‘Adalete aç milyonların sesi’

Sağlık sorunları

Ortak basın açıklamasını Kamu Emekçileri Sendikası (KESK) Üyesi Dursun Doğan yaptı.
Açlık grevinin 107’inci gününe ulaştığına dikkat çeken Doğan, avukatların verdiği bil0giler dahilinde her ikisinin kalp yetmezliği ile karşı karşıya olduğunu bilgisini verdi. Doğan, “B1 vitamini almakta yaşadıkları sorunlardan kaynaklı unutkanlıklarının arttığı, algı ve ifadeye dönük sorunların baş gösterdiği bir dizi sağlık kaybı mevcut” dedi. Doğan, son olarak, Özakça ve Gülmen’in yaşam ve direnme haklarının gasp edilmesine izin vermeyeceklerini dayanışmayı büyüteceklerini söyleyerek, “Nuriye ve Semih neden tutuklandı?

  • Tüm direnen KHK mağdurlarının ‘işimi istiyorum’ talebini
    açlıkla – ölüm ile mi terbiye edeceksiniz?” diye sordu.

Avukatlar açlık grevine başlıyor

Ardından söz alan Özakça ve Gülmen’in avukatı Behiç Aşçı ise, “Nuriye ve Semih sadece kendileri için değil hepimiz için direniyorlar. Biz de onların avukatları olarak onların direnişlerine katılacağız. Onların direnişlerinin bir parçası olacağız ve açlıklarını paylaşacağız” diyerek açlık grevine başlayacaklarını duyurdu. Eylem yapılan konuşmalar ardından sloganlarla son buldu. (Cumhuriyet, 23.6.17)
=======================================
Dostlar,

Pek çok şey, zarar – ziyan önemli ölçülerde telefi edilebilir.

  • Ancak ÖLÜMÜN TELAFİSİ YOKTUR!
  • 108 günlük açlık grevi ÖLÜMÜN KIYISI DEMEKTİR.

NURİYE GÜLMEN VE SEMİH ÖZAKÇA’YI YİTİRİYORUZ!!!

BİR HÜKÜMET YETKİLİNİN çıkıp

  • “AÇLIK GREVİNİ BIRAKIN. DURUMUNUZ YENİDEN VE ACİLEN DEĞERLENDİRİLİP BİR HAKSIZLIK VARSA GİDERİLECEKTİR” demesi bu denli mi zor? İnsaf, vicdan, mantık, hukuk, etik, ADALET bunu zorunlu kılmıyor mu? Bunların hiçbiri, zerresi, hiçbir AKP yetkilisinde kalmadı mı?? “Yaradılmışı severiz Yaradandan ötürü..” ve “İnsanı yaşat ki devlet yaşasın..” gibi sözleri dilinden düşürmeyen ve 80 milyonu kucaklayacağını söyleyen Erdoğan görmüyor ve duymuyor mu? Danışmanları mutlaka O’nu ilgilendirmek zorunda değil mi? Soruyoruz; Erdoğan’ın göz göre göre ölümün kıyısına sürüklenen bu 2 masum gen. insanın trajedisinden ERdoğan’ın haberi var mı, yok mu;
  • Erdoğan’ın Nuriye – Semih’in ölmek üzere olduklarından haberi var mı yok mu?
    Bari bunu bilelim..

Yayınlayan

Ahmet SALTIK

Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof.Dr. Ahmet SALTIK’ın özgeçmişi için manşette tıklayınız: CV_Ahmet_SALTIK

“Gülmen ve Özakça’nın avukatları da açlık grevine başlıyor” üzerine 5 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir