AKP Genel Başkan Yardımcısı Prof. Yasin Aktay’ın FETÖ sicili MİT belgesinde

Aktay’ın FETÖ sicili MİT belgesinde

03.04.2017, AYDINLIK
https://www.aydinlik.com.tr/turkiye/2017-nisan/aktay-in-feto-sicili-mit-belgesinde

(AS : Bizim katkımız yazının altındadır..)

Bir AKP Genel Başkan Yardımcısının “FETÖ’cü” olduğunu tespit eden MİT yazısının 21.02.2010 tarihli ve MİT-SAB-KN-067 sayılı yazı olduğu bildirildi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan, Ocak ayında Meclis’te yapılan anayasa görüşmeleri sırasında yaptığı konuşmada, MİT kayıtlarında ,”Fetullah Gülen üyesi” diye kayıtlı olan bir AKP Genel Başkan Yardımcısından söz etmişti. Tezcan’ın sözleri üzerine AKP’nin tüm genel başkan yardımcıları Tezcan hakkında dava açtı. Bunun üzerine Bülent Tezcan’ın avukatı Celal Çelik Ankara 1. Asliye Hukuk Mahkemesi’ne verdiği dilekçede, MİT’ten istenecek
MİT-SAB- KN-067 sayılı ve 21.02.2010 tarihli yazıyla gerçeğin ortaya çıkacağını belirtti.

Aydınlık Tezcan’ın Meclis kürsüsünde dile getirdiği MİT’te hakkında FETÖ’cü diye rapor bulunan AKP Genel Başkan Yardımcısının Yasin Aktay olduğunu açıklamıştı. Aydınlık’ın
16 Ocak tarihli haberinde, “Özellikle AKP ve CHP kulislerinde ‘FETÖ’cü AKP Genel Başkan Yardımcısı’nın kim olduğu’ tartışılırken AKP’nin Parti Sözcülüğünü de yapan İnsan Haklarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Yasin Aktay ismi öne çıktı” diye yazmıştı.

============================================
Dostlar,

Türkiye’de TSK ve AYM dahil, CB ve Gn. Kurmay Başkanının yaverleri dahil….
ciddi düzeyde sızmadık yer bırakmayan FETÖ bir tek AKP içinde yok öyle mi??

CB Erdoğan’ı bile kandıran örgüt, bir tek AKP’de yok öyle mi?
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu AKP’de “by lock” şifreli telefon kullanan vekil sayısının 150’lere dek vardığını açıkladı. Nerdeyse her 2 AKP’li vekilden biri. Eh yakışır,
az bile.. 360 generalden nerdeyse 150’si FETÖ bağlantılı suçlama ile işten atıldı, hapiste, yargılanıyor.. Benzer oranda AKP vekilleri içinde ama 1 teki bile adli işlem görmedi!?

“Kılıçdaroğlu’nun elindeki özel dosya!” Sabahattin Önkibar’ın bu güngü (4.4.17) AYDINLIK yazısının başlığı.. Orada sayı 180 olarak veriliyor.. Daha da gerçekçi, bizce bu bile az!
FETÖ karşıtı bir AKP’li vekil hayal edemiyoruz, eşyanın doğasına aykırı hemen hemen!

AKP’nin Parti Sözcülüğünü de yapan İnsan Haklarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Yasin Aktay sosyoloji profesörüdür. Hocası, “AÇILIM – SAÇILIM” ihanetinin başmimarı, dönemin (2011-14) Başbakan yardımcısı Van Milletvekili sosyolog Prof. Beşir Atalay‘dır. Atalay, 2011’den geriye 4 yıl da İçişleri Bakanlığı yapmıştır. Veliahtlarından Prof. Aktay, doktorasından yalnızca 2 yıl sonra doçent ve 39 yaşında Profesör olmuştur! Konya Selçuk Üniversitesinde görev yaparken Ankara’da strateji enstitülerinde “çalışmış”, zaman bulduğu ölçüde de üniversitesinde olmuştur.. Siyasete hazırlanmıştır sabırla ve ince ince..

6,5 yıl önce, “Türban Sorunu” nu konuşmuştuk Av. Mustafa Karaman + Yasin Aktay ikilisiyle DSP eski Mv. Hasan Erçelebi ve biz; Beyaz TV Sağduyu Programında (Ankara, 11.11.2010). Aslında konuşarak başlamış ancak Karaman – Aktay ikilisi sıkıştıkça bağırmaya başlamıştı.
Biz de sesimizi duyurmaya çalışmıştık; bir Profesör olarak efendi efendi, halka örnek olacak biçimde bilimsel kanıta dayalı tartışma olanağını bulamıyorduk Prof. Aktay karşısında!?
Sayın Erçelebi’ye “..Bu arkadaşın AKP’de geleceği parlak, iyi yetiştirmişler..” demiştik.

Adeta kanatlanarak yükselen Siirt’li Aktay halen 50-51 yaşında, uzuuun yıllar AKP’ye hizmet edecek anlaşılan, eğer AKP 16 Nisan 2017 sonrası dağılışa – inişe geçmezse..

Şimdilerde sıkı sıkı FETÖ bağları ortaya konuyor.. Aktay sıradan bir AKP’li değil, yukarıda yazdık.. gelecekte önemli görevlere hazırlanıyor. Şu güne dek “tık” yok partisinden ve kendisinden. AKP’nin Parti Sözcülüğünü de yapan İnsan Haklarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Yasin Aktay.. 

  • AKP’de 180 dolayında milletvekilinin ByLock kullandığını söylüyor Anamuhalefet Partisi CHP’nin Genel Başkanı Sn. Kemal KILIÇDAROĞLU
  • Dahası, 15 Temmuz darbesinin hükümetin gözetiminde yapılan kontrollü müdahale olduğunu açıklıyor. (bkz. Sabahattin Önkibar, AYDINLIK, 4.4.17)

En önemlisi bu konularda elinde özel  bir dosya olduğunu ifade ediyor.
Türkiye 16 Nisan’a koşar adım giderken, önümüzdeki günler daha da sıcaklaşacak.
Arşivlerin – belgelerin saklı kalmama / kalamama gibi bir huyları olduğu hep bilinir..
Gene öyle olacak ve AKP altında kalacak gibi görünüyor yapıp ettiklerinin..
Sanırız, deneyimli hesap uzmanı – denetçi ve siyasetçi Kılıçdaroğlu uygun zamanlama kolluyor..

CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan, 2017 Ocak ayında Meclis’te yapılan anayasa görüşmeleri sırasında yaptığı konuşmada, MİT kayıtlarından söz ederek bir de “563189” kod numarası vermişti. Umar ve dileriz ki; Devletin MİT’i, yargıya yansıyan konuda, eminiz doğru – gerçek – tam bilgi ve belgeleri mahkemeye yollayacaktır. Hepimiz gerçekleri öğrenelim diye..

Sevgi ve saygı ile. 04 Nisan 2017, Ankara

Dr. Ahmet SALTIK
Ankara Üniv. Tıp Fak. – Mülkiyeliler Birliği Üyesi
www.ahmetsaltik.net   profsaltik@gmail.com

Yayınlayan

Ahmet SALTIK

Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof.Dr. Ahmet SALTIK’ın özgeçmişi için manşette tıklayınız: CV_Ahmet_SALTIK

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir