Uğur Cilasun : EVET SANA SÖYLÜYORUM

EVET SANA SÖYLÜYORUM

Dr. Uğur CİLASUN

  • Evet sana söylüyorum. sağına soluna bakınma. Sana söylüyorum, sana.
    Vatan haini de sensin, terörist de sensin, şeytan da sensin.

    Referandumda ”hayır” diyeceğim diye, kâh kürsüye çıkıyorsun, kâh televizyonların karşısına geçiyorsun, kâh cami minberinde oturuyorsun, kâh bilgisayar başına geçip klavyeye sarılıyorsun ve bana ”vatan haini” diyorsun,” terörist destekçisi” diyorsun, ”şeytan” diyorsun.
    Bu lafların hepsini sana aynen iade ediyorum.

Memleketin yönetimini tek adamın ellerine teslim etmek istemiyorum. O ”tek adamın” alacağı kararlarla, yazacağı Kanun Hükmünde Kararnamelerle yönetilmek istemiyorum. Cumhurbaşkanı olacak kişinin aynı zamanda bir partinin Genel Başkanı olması olgusunu şiddetle reddediyorum. Bunun demokrasi ile bağdaşır bir yanı olmadığını düşünüyorum.

Savcıların, Yüksek Yargıçların o tek kişi tarafından belirleneceği düşüncesi ile dehşete düşüyorum. Şu an bile, OHAL yasasını bile çiğneyerek insanları işlerinden, aşlarından, öğrencilerinden, seyahat özgürlüklerinden, emeklilik haklarından eden yetkilerin bir kişiye verilmesi bana karabasanlar yaşatıyor. Bunları istemediğim için referandumda ”hayır” oyu vereceğim. Sense bana utanmadan ”vatan haini”, ”terörist destekçisi” diyorsun.

FETÖ’cüler beni mi kandırdılar? Onları, kaymakam, vali, savcı, yargıç ben mi yaptım?
Ben mi onları ülke yönetiminin en kritik noktalarına getirdim? Onlara okullar kursunlar, küçücük çocukların beyinlerini yıkasınlar diye ben mi icazet verdim?
Ben mi verdim parsel parsel o arsaları, o binaları onlara? (AS: Bülent Arınç, Melih Gökçek için)

15 Temmuzda ayaklanıp, asker, polis, sivil demeden kendi vatandaşlarını kurşun yağmuruna tutan o generallerin, subayların omuzlarına o apoletlerini ben mi taktım? Ben mi Pensilvanyalara taşınıp el etek öptüm; Hocaefendinin arkasında namaza durdum? Oslo’da PKK ile masaya ben mi oturdum. MİT Müsteşar Yardımcınız PKK temsilcilerine ”Şehirleri bombalarla, silahlarla doldurdunuz. Bunları biliyoruz” dedi. Biliyordunuz da niye önlemini almadınız? Bunu da mı benden beklediniz?

Ben mi Valilere, Jandarma Komutanlarına ”Silahlı PKK’lıları takip etmeyin” diye emir verdim? Bunun için mi bana”terörist” diyorsun? 70 yıllık ömrümün neredeyse tümünü bu millet bağımsız olsun, özgür olsun, demokrasi içinde, refah içinde sağlıklı yaşasın diye çabalayarak geçirdim. Paraları kasalara, ayakkabı kutularına, banyo keselerine ben mi zulaladım? Onca yetimin hakkını ben mi yedim?

Referandumda hayır oyu vereceğimi söylediğim için, beni, Allah’a hayır diyen şeytana benzetmeye çalışıyorsun. Asıl şeytan sensin. Şeytan seninle karşılaşsa, çevirdiğin dolapları, yediğin kul haklarını, yaptığın haksızlıkları, vicdansızlıkları, hiç utanmadan söylediğin yalanları düşünüp önünden kaçacak delik arar. Evet sana söylüyorum sana, sağına soluna bakma!

O Nisan sabahı gideceğim, anamın ak sütü kadar helal ”HAYIR” oyumu, şerefimle, onurumla o kahverengi oy pusulasının üzerine basacağım. Ne yapacaksın? Bilecik’teki sözde eğitimcilerinin dediği gibi ”bu bir savaştır” diyerek, o çok özlediğin idam cezasını uygulayıp beni ipe mi çekeceksin? Hadi bakalım, hodri meydan! (YURT Gazetesi, 13.02.2017)

Yayınlayan

Ahmet SALTIK

Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof.Dr. Ahmet SALTIK’ın özgeçmişi için manşette tıklayınız: CV_Ahmet_SALTIK

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir