Kahraman Gaziler Günü Mesajı

Kahraman Gaziler Günü Mesajı

portresi

 

Nurullah AYDIN

Yüce Türk Milleti’nin varlık ve bekası için kararlılıkla mücadele eden Kahramanlarımızın Gaziler günü kutlu olsun.

Bu gün; Yüce Türk Milleti’nin M.Ö. 209’da Oğuz Kağan’la başlayan zincirin son halkası olan Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk’e TBMM tarafından üstün komutanlık dehası, cesaret ve kahramanlığın kadirşinas milletçe takdir edilişinin nişanesi olarak Gazilik unvanı ve Mareşal rütbesi verildiği günün yıl dönümüdür.

Kutsal vatan görevinizi hakkıyla yerine getiren sizler; 2200 yıllık Türk Milletinin tarihinin şerefli tanığı şanlı üniformanızı kanlarınızla taçlandırıp gazi unvanı alarak vatanın, milletin, bayrağın ve istiklalin ne denli paha biçilmez değerler olduğunu, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin kahraman mensuplarının bu ulvi değerleri yaşatmak uğruna neleri göze alabileceğini gösterdiniz.

Ey Yüce Türk askeri! Taşıdığın bu yüce ruh var oldukça, bölünmez bütünlüğümüze ve milli birliğimize kast edenlerin kirli emelleri asla gerçekleşmeyecektir.

Gaflet dalalet ve hıyanet içinde olan zihinleri kirli hainlerin her türlü ihanetinin yaşatıldığı bugünlerde de dik duruşunuz, yeni kuşaklara örnek olacaktır.

Her şehidin intikamı alınacaktır. Her gazinin bedeli ödetilecektir.
Sevgili kahraman gazilerimiz, Müsterih olun. Sizlerle Türk Milleti gurur duyuyor.

Sizlerle dava arkadaşlarınızla birlikte gurur duyuyorum.

============================================

Dostlar,

Gazilerimizin, özellikle şehitlerimizin haklarını ödememiz olanaksız..

Onların geride kalanlarına vargücümüzle sahip çıkmalıyız.

Dahası; bunun ölçüsünde önemlisi uğruna canlarını, bedenlerinin parçalarını – geleceklerini – umutlarını… veren bu yüce insanların asıl ereği olan ülkenin ve milletin bütünlüğü, vatanın bağımsızlığının üzerine titremektir..

gazilerimiz ile ilgili görsel sonucu

Sevgi ve saygı ile.
20 Eylül 2016, Ankara

Dr. Ahmet SALTIK
www.ahmetsaltik.net
profsaltik@gmail.com

Yayınlayan

Ahmet SALTIK

Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof.Dr. Ahmet SALTIK’ın özgeçmişi için manşette tıklayınız: CV_Ahmet_SALTIK

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir