Dr. Serhan Bolluk : Prof. ‘Selçuk Erez derhal istifa etmeli’

‘Selçuk Erez derhal istifa etmeli’

Vatan Partisi E. Genel Sekreteri Dr. Serhan Bolluk, bugün Aydınlık Gazetesi’nde yayınlanan yazısında İstanbul Tabip Odası Başkanı
Selçuk Erez’i istifaya çağırdı.

“Kürtleri kim temsil eder” diye sormuşlar Selçuk Erez’e. O da

  • “Ben bilmem. HDP mi, dağdakiler mi, Apo mu. Kürtler karar verir.”
    sözleriyle yanıtlamış. Açıklamasını 14 Eylül tarihli Aydınlık’tan okuyoruz. Aslında bir düzeltme yapıyor. “Kürtlerin temsilcisi Apo’dur” demediğini kanıtlamaya çalışıyor. Çocuk bulmacaları vardır. İki eş resim verilir, sonra 7 farkı bul denir. Birinde yerde fazladan bir yaprak vardır falan. Aydınlık’ın habere attığı “Öcalan’la ilgim olamaz” başlığından o yerdeki yaprağı bulduğu anlaşılıyor.

Ülkemiz Kurtuluş Savaşı’ndan sonraki en önemli mücadelesini veriyor.
İçerde ve dışarda ABD piyonlarına karşı başarıyla ilerleyen bir savaşın içindeyiz.
Elbette piyonlar elinde silah tutanlardan ibaret değil. Savaş doğal olarak birkaç cephede birden yürüyor. En son PKK’nın mevzilendiği belediyelere kayyum atanması cephelerden biri. Nitekim anında ABD’yle karşı karşıya geldik.

Kitle örgütleri de farklı değil. ABD’nin ağır bastığı, vatanseverlerin de Ergenekon cenderesine alındığı yıllar boyunca PKK ve yedeğindeki Amerikancı “sol” buralara yuvalandı, hendek kazdı. Tıpkı FETÖ gibi. Şimdi can havliyle, açığa çıkma pahasına eldekiler öne sürülüyor. Nafile çaba. Hızla yenilgiye gidiyorlar. Kullandıkları arasında uyanan var, uyanmayan da. Bütün uyarılara karşın uyanmayanlar ne yazık ki aynı kaderi paylaşacak.

Selçuk Erez, 30 binden çok hekimi temsil eden İstanbul Tabip Odası’nın başkanı.
Son kongrede 2 bin dolayında oyla o koltuğa oturdu. Hoş sonuç değişmez. 20 bin oyla da gelseydi, değil mi ki, o soruya o yanıtı vermiş; derhal istifa etmelidir.

Bizler hekimiz. Tıbbiyeli Hikmetlerin devamıyız.

  • Her şeyden önce milletimizin ve vatanımızın hizmetindeyiz.
  • Biliyoruz ki önce vatan olacak!
    Eğer o yoksa ne iyi hekimlik, ne de yaptığı işten mutlu olmak var.

Bizler öncüyüz de.

  • İnsanlığın önünde ABD’nin hükmünün geçmediği bir büyük uygarlığın durduğunu görüyoruz. Atlantikçi misyonerlerin, “Sınırötesi Doktor” palavralarının dönemi geçti.

Selçuk Erez’in açıklamaları sayesinde yaptığımız bu tartışmayı da yararlı buluyorum. Açıkça PKK’yla birlikte davranan, vatan savaşında Türkiye’yi arkadan vuran bir yönetime oy vermiş meslektaşlarımız, gerçeği bu sayede görebilecekler.

================================

Teşekkürler sevgili meslektaşım Dr. Serhan Bolluk..

Lütfen daha önce sitemizde yer verdiğimiz aşağıdaki yazıya da bakar mısınız??

İstanbul Tabip Odası Başkanı Selçuk Erez Derhal İstifa Etmelidir!

Sevgi ve saygı ile.
17 Eylül 2016, Ankara

Dr. Ahmet SALTIK
www.ahmetsaltik.net
profsaltik@gmail.com

Yayınlayan

Ahmet SALTIK

Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof.Dr. Ahmet SALTIK’ın özgeçmişi için manşette tıklayınız: CV_Ahmet_SALTIK

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir