Kılıçdaroğlu: Kanımızı akıtmadan amacına ulaşamayacak!

Kılıçdaroğlu:
Kanımızı akıtmadan amacına ulaşamayacak!

Kılıçdaroğlu: Kanımızı akıtmadan amacına ulaşamayacak

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, başkanlık sistemini eleştirerek,
“O da sanıyor ki ‘ben böyle dedim başkan olacağım’. Bizim bedenimizi çiğnemeden, bizim kanımızı akıtmadan, bizi yok etmeden amacına ulaşamayacaktır” dedi.

Kılıçdaroğlu, CHP Kuzey Ren Vestfalya (NRW) Birliği Gençlik Kolları tarafındanAlmanya’nın Köln kentinde düzenlenen, “19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı” etkinliğine katıldı.

Burada bir konuşma yapan Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhuriyet’in büyük zorluklarla kurulduğunu belirterek, “Cumhuriyeti kurduk, şimdi bir şey yapmamız lazım. Özgürlükçü demokrasiyle, Cumhuriyetimiz’i taçlandırmamız lazım. Bu çok önemli bir süreçtir” diye konuştu.

1919 yılının Türkiye tarihinde önemli bir yeri olduğunu anlatan CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, “1919 Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluş fikrinin yapıldığı tarihtir. Erzurum Kongresi, Sivas Kongresi bu süreçlerin arkasından gelir. Eğer kendi tarihimizi bilmiyorsak, kendi tarihimizin gerekliliklerini yerine getirmiyorsak, o tarihin bize verdiği sorumluluğu yerine getirmiyorsak, çocuklarımıza karşı görevimizi yerine getirmemiş oluruz” ifadelerini kullandı.

BAŞKANLIK SİSTEMİNE ELEŞTİRİ

Başkanlık sistemine ilişkin eleştirilerde bulunan Kılıçdaroğlu, şunları söyledi:

 • “Beyefendi şimdi kalkmış ‘Ben başkan olacağım’ diyor. Ne demek başkan olacağım?
  ‘Valileri ben tayin edeceğim’ diyor. ‘Kaymakamları, büyükelçileri ben tayin edeceğim, milletvekillerinin listesini ben yapacağım, kim belediye başkanı olacak ben söyleyeceğim,
  yargı bağımsızlığı olmayacak, parlamento ayak bağı olmayacak, ben ne söylersem o olacak’ diyor. O kimi işaret ederse hakim hapise atacak, kimi işaret ederse, malı götürecek. Bunun adına da başkanlık sistemi denecek. Peki izin verecek miyiz? Aç tavuk kendisini buğday ambarında sanırmış. O da sanıyor ki ‘Ben böyle dedim başkan olacağım’. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Genel Kurulu’nda söyledim, iş dünyasının önünde söyledim. Bizim bedenimizi çiğnemeden, bizim kanımızı akıtmadan, bizi yok etmeden amacına ulaşamayacaktır.”

“TUTUKLAMAZLARSA ŞEREFSİZDİRLER”

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, yargıya olan güvenin ve Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerinin sarsıldığını öne sürerek, şöyle konuştu:

 • Hiç kimse umutsuzluğa kapılmasın, umutsuzluğa kapılma hakkımız da yoktur.
  Buna yetkimiz de yoktur. Bedenimiz, aklımız olduğu sürece bunun mücadelesini vereceğiz. Mücadeleden çekinmeyeceğiz, korkmayacağız. Tutuklamak istiyorlarmış, tutuklamazlarsa şerefsizdirler diyorum. Neden korkacağız biz? Allah’a çok şükür ki utanacağımız
  hiçbir şey yok.”

Demokrasinin kolay kazanılamayacağını ve
bedel ödenmeden demokrasi gelmeyeceğini savunan Kılıçdaroğlu,

 • “Bedel ödenecekse, o bedeli sokaktaki vatandaşa ödetmeyeceğiz.
  O bedeli gerekirse, CHP milletvekilleri olarak başta genel başkan ben, ödemeye hazır olacağız. Ne olursa olsun bedel ödemeye hazır olacağız.” değerlendirmesinde bulundu.

===========================================

Evet dostlar,

CHP atak ve doğru savaşıma yaklaşıyor..
Bıçağın artık kemiği kesmeye başladığı anlaşıldı..
Epeeey geç de olsa..
Neyse..
Zararın neresinden dönülse iyidir..
Henüz her şey bitmedi..
Bu kefereleri Halkımız püskürtecek..
Gerekesinimi, BİRLEŞTİRİCİ BİR ÖNDERLİK!

Eğer politika sahnesindekiler BİRLEŞTİRİCİ BİR ÖNDERLİK
görevini üstlenmezse, halkımız önderini de çıkaracak..
Sahnedeki oyalayıcıları tasfiye edecek..

Asla umutsuzlıuğa yer yok!

CHP’ye yapılan operasyon etkisizleştiriliyor umar ve dileriz..

Savaşıma devam!

Sevgi ve saygı ile.
29 Mayıs 2016, Ankara

Dr. Ahmet SALTIK
www.ahmetsaltik.net
profsaltik@gmail.com

Yayınlayan

Ahmet SALTIK

Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof.Dr. Ahmet SALTIK’ın özgeçmişi için manşette tıklayınız: CV_Ahmet_SALTIK

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir