Teröristlerin Gizlenmek ve Kaçmak İçin Kullandıkları Yöntemler Deşifre Oldu

Teröristlerin Gizlenmek ve Kaçmak İçin Kullandıkları Yöntemler Deşifre Oldu

Yüksekova’da teröristlerce yakılarak, yıkılarak terk edilen binalarda kendilerini gizlemek ve kaçışlarını kolaylaştırmak için kullandıkları cansız mankenler ele geçirildi.

Teröristlerin Gizlenmek ve Kaçmak İçin Kullandıkları Yöntem Deşifre Oldu

Teröristlerin Gizlenmek ve Kaçmak İçin Kullandıkları Yöntem Deşifre Oldu
Hakkari’nin Yüksekova ilçesi ile Şırnak’ın Silopi ilçesinde bölücü terör örgütü üyelerini etkisiz hale getirmek için düzenlenen operasyonlar devam ediyor.

YÜKSEKOVA’DA HENDEKLER KAPATILDI

Askeri kaynaklardan alınan bilgilere göre; Yüksekova’da 11 Nisan 2016 tarihinde devam eden operasyonlarda teröristler tarafından ilçe merkezinde açılan hendekler kapatılarak yollar tekrar kullanılacak hale getirildi. Bölgede, bölücü terör örgütünün halkın günlük yaşamına verdiği zararlar ortadan kaldırılmaya çalışılıyor.

TERÖRİSTLERİN KENDİLERİNİ GİZLEMEK VE KAÇIŞLARINI KOLAYLAŞTIRMAK İÇİN KULLANDIĞI YÖNTEM ORTAYA ÇIKTI

Teröristlerce yakılarak, yıkılarak terk edilen binalarda birçok silah, ilaç, EYP yapımında kullanılan malzeme ile teröristlerin kendilerini gizlemek ve kaçışlarını kolaylaştırmak amacıyla kullandıkları cansız mankenler ele geçirildi.

Ayrıca teröristlerin vatandaşlara ait binalarda oluşturdukları yaşam alanları, gözetleme amaçlı açılan mazgallar, evlerden evlere geçiş için kullanılan tünellerin tespit edildiği öğrenildi.

SİLOPİ’DE DE OPERASYONLAR SÜRÜYOR

Silopi’de sağlanan huzuru tekrar bozmaya çalışan bölücü terör örgütü mensuplarını etkisiz hale getirmek için başlatılan operasyonlar sürüyor.

YERİN ALTINA GÖMÜLMÜŞ SİLAHLAR EĞİTİMLİ KÖPEKLERLE
TESPİT EDİLİYOR

Devam eden operasyonlarda teröristler tarafından yerin altına gömülmüş silahlar eğitimli köpekler yardımıyla tespit ediliyor.

YOLLARA DÖŞENMİŞ EL YAPIMI PATLAYICILAR

Teröristler tarafından güvenlik güçlerinin geçiş yapacağı yollara döşenmiş el yapımı patlayıcılar da tespit edilerek, tek tek imha ediliyor.

İşte operasyondan çarpıcı kareler (www.haberler.com, 13 Nisan 2016)


Dostlar,

Dehşet verici, ibretlik görüntülerdir..
Ama tarihe not düşmek de zorunludur..
İnsanlarımız terörize olmamalıdır her şeye karşın..

Bunca düşmanca ve vahşet dolu yöntemler niyedir, niçindir, neye hizmet eder??
Kimin aklıdır, hangi desteklerledir?
Planlama, lojistik, finansman, taşıma, yerleştirme, eğitimli personel??
Ülkenin polisi, jandarması, istihbarat örgütleri nerededir?
Bunca zaaf içinde olabilirler mi??

Açıktır ki, başta  ABD – İsrail olmak üzere AB ülkelerinin kapsamlı desteği sürmektedir.
Üstüne üstlük, bu acı ve bilinen yalın gerçeğe karşın, AKP – RTE’nin AÇILIM adlı ihanet politikası ile son 4-5 yıldır vali – kaymakam – asker – polisin – MİT’in.. elinin – kolunun bağlanmasına ne demeli ?? Üstelik Tayyip bey – Davutoğlu bu bağışlanmaz hatayı itiraf da ettiler.. Bu kökü dışarıda, güdümlü vahim politikanın bedelini elbette ödeyecekler, masum ve mazlum Ulusumuza yargıda hesabını vereceklerdir..

Şimdi yapılması gereken, en az insan yitiği ve en az fiziksel yıkım.. ile, KESİNKES HUKUK DEVLETİ SINIRLARI İÇİNDE KALARAK; BM’ye, Uluslararası Ceza Mahkemesine, Uluslararası Adalet Divanı’na… ülkemizi suçlamaları için malzeme vermeden PKK’yı ve uzantılarını güvenlik güçlerimizin kesin olarak yok etmesidir.. Dönüşü olmayan yoldayız..

Aksi takdirde, bunca şehidin (yüzlerce) ve sivil yurttaş yitiğinin (40 bine yakın!) hesabını hiç kimse ve hiçbir iktidar veremez..

Sevgi ve saygı ile.
14 Nisan 2016, Ankara

Dr. Ahmet SALTIK
www.ahmetsaltik.net
profsaltik@gmail.com

Yayınlayan

Ahmet SALTIK

Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof.Dr. Ahmet SALTIK’ın özgeçmişi için manşette tıklayınız: CV_Ahmet_SALTIK

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir