Yüksekova’da Şehit Ramazan Gülle operasyonu sürüyor

Şehit Jandarma Uzman Çavuş
Ramazan Gülle operasyonu sürüyor

(AS: Bizim irdelelememiz yazının altındadır..)
Yüksekova’daki operasyonlarda PKK’lıların hain saldırı planları da ele geçirildi.

Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde güvenlik güçlerinin PKK’ya yönelik başlattığı ‘Şehit Jandarma Uzman Çavuş Ramazan Gülle’ operasyonu devam ediyor.  İlçede dünkü operasyonlar sırasında  6 PKK’lı etkisiz hale getirilirken PKK’lıların kaldıkları binalarda yapılan aramalarda ilçedeki kamu binalarının ve güvenlik noktalarının ne kadar mesafede ve kaç derecede olduğunu yazılı notlar ele geçirildi. (SÖZCÜ haber kapısı – portalı, 10.4.16)

Şehit Jandarma Uzman Çavuş Ramazan Gülle operasyonu sürüyor

FOTO:DHA – Operasyonlarda çok sayıda mühimmat ele geçirildi. (PKK hendekleri..)

Yüksekova’da 13 Mart 2016 tarihinde ilan edilen sokağa çıkma yasağının ardından başlatılan ‘Şehit Jandarma Uzman Çavuş Ramazan Gülle’ operasyonu devam ediyor. İlçede dünkü operasyonda 6 PKK’lı etkisiz hale getirilirken 1 PKK’lının cesedi bulundu ve 2 el yapımı patlayıcı imha edildi. Yapılan aramalarda  4 tabanca, 2 av tüfeği, 5 el bombası, 30 Kaleşnikof piyade tüfeği fişeği ve 7 adet telsiz ele geçirildi.  Operasyonda bugüne kadar 145 PKK’lı etkisiz hale getirilirken 219 el yapımı patlayıcı imha edildi.

FOTO:DHA- Binalarda yapılan aramalarda ilçedeki kamu binalarının ve güvenlik noktalarının ne kadar mesafede ve kaç derecede olduğunu yazılı notlar da ele geçirildi.

Bölgedeki güvenlik kaynakları, ilçede devam eden operasyon sırasında çekilen fotoğrafları paylaştı. PKK’lı teröristlerin bine koydukları çuvalların içini amonyum nitrat ile doldurup, güvenlik güçlerinin binaya giinaların içrdiklerinde patlatarak binayı çökertmeyi amaçladıkları belirtildi.  Binalardaki amonyum nitratlı çuvallar hem kendilerini koruma amaçlı, hem de binaları havaya uçurma maksatlı olarak kullanıldığı öğrenildi.  Güvenlik güçlerinin PKK’lıların terk ettikleri bir binada yaptıkları aramada ise ele geçirilen notlarda ; ilçedeki kamu binalarının ve güvenlik noktalarının  ne kadar mesafede ve kaç derecede olduğu yazması dikkat çekti. (DHA)

Hainler Van'da okul yaktı
Hainler Van’da okul yaktı (SÖZCÜ haber portalı, 10.4.16)

=============================================

Dostlar,

Yürek dayanır gibi değil…

Mustafa Kemal Paşa, yıllar öncesinden 2 kadim düşmanı, ne yapmak istediklerini  tanımlamış ve savaşım yöntemini de belirtmişti..
Bu 2 kadim düşmanla savaşmayı MESLEK edinmek..

Öyle Cumartesi – Pazar günleri ya da boş zamanlarda ya da derneklerde
şurda burda amatörce takılarak değil..

7/24 MESLEK edinerek..
Bu uyarının anlamını iyice, derinlemesine kavrayarak..
Yaptık mı, gereğini yerine getirdik mi?? Hiç sanmıyoruz..

“Dahili ve harici bedhahları ve içerdeki işbirlikçi düşmanların dış düşmanlarla çıkarlarını birleştirmiş olabileceklerini.. “ de hiç ama hiç akıldan çıkarmadan… (Gençliğe Sesleniş)

 • Bizi mahvetmek isteyen emperyalizmle ve bizi yutmak isteyen kapitalizm ile savaşımı (mücadeleyi) meslek edinmiş insanlarız…” 

  SÖZCÜ‘den usta ve kıdemli yazar Rahmi Turan birkaç gün önce köşesinde AKP’nin son 14 yılının özetini yaptı (http://ahmetsaltik.net/2016/04/09/son-14-yilin-kisa-oykusu-ve-ankarada-bir-guvenlik-teroru-ornegi/).. 2002 sonunda AKP iktidar olduğunda silahli PKK şiddeti sönümlenmiş gibiydi.. Bugünkü yangın yerinden, şehitlerden, sivil can yitiklerinden ve onmilyarlarca TL’yi geçen maddi yıkımdan doğrudan AKP iktidarı sorumludur.. Hele hele son 5 yıla damga vuran dışardan sipariş AÇILIM ihaneti bu olağanüstü perişanlığın başlıca nedenidir.

 • Kezlerce yazılmış, çizilmiş, söylenmiştir.. ama AKP – RTE, BOP Eşbaşkanlığı görevi kapsamında,
  dış güdümlü olarak bu kanlı tabloyu yaratmışlardır. Hatta gözlerini öyle karartmışlardır ki,
  kadim düşman ve başkıca engel gördükleri  TSK’yı, FG – ABD kumpası ile tasfiye ederek ülkemizde sözde özerkliği, federalizmi, Büyük Kürdistan‘ı ve bölünmeyi göze almışlardır.

  Şimdilerde ise RTE – AKP, 180 derece dönüş ile kendi AÇILIMLARININ karşıtıdırlar!..
  Neredeyse dünkü kendilerini HAİN ilan edeceklerdir!?Ne oldu AKP – RTE’ye, başlarına saksı mı düştü? Nasıl inanacağız bu ters dönüşlerine??

  AKP – RTE’ye ASLA İNANMIYORUZ!…

  Her şey iğrenç siyaset uğrunadır..
  Hep yazdık, gene yazıyoruz.. 7 Haziran 2015 seçim yenilgisi sonrası kurgulu terör işe yaramış
  ve kokrkutulan yığınlar “sürü psikolojisi” ile güce teslim olnuşlardır. Şimdi aynı sefil oyun,
  çıta yükseltilerek sergileniyor… Biraz da TSK korkusu, içeride yükselen ulusalcı muhalefetin gazını alıp basıncı düşürmek.. ABD de zaten, çok yıpranan PKK’yı gözden çıkardı, yedeklerini kurdu (YPG!), bu vesile ile hem PKK’dan kurtulacak, Türkiye ile PKK’yı vuruştururken
  suret-i Hak’tan görünecek, hem de kısa  – orta erimde AKP’yi, eritilen MHP ve HDP oyları ile
  367+ oyla iktidar yapıp Başkanlık rüşveti ile Federalizme yol vermek

  Oyun budur ve AKP – RTE bu planın uygulayıcısıdır.
  Dere geçilirken at değiştirilmeyecektir ebette.. Ama ülkemizde “asayiş berkemal” kılındıktan sonra (!) başta RTE olmak üzere pek çok oyuncuya (siyasal aktöre) sahnede rol gözükmüyor.

  Hatta İlahlar gazapta olacak ve Altar“a kurbanlar sunulacaktır..
  ABD yıpranmış – misyonunu yerine getirmiş – getirmemiş zevatı sümüklü bir mendil gibi
  çöpe atarken, ülkemizde yeni güç dengeleri ile yepyeni stratejik işbirliği kurmaya girişecektir..

  Sevgi ve saygı ile.
  10 Nisan 2016, Ankara

  Dr. Ahmet SALTIK
  www.ahmetsaltik.net
  profsaltik@gmail.com

Yayınlayan

Ahmet SALTIK

Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof.Dr. Ahmet SALTIK’ın özgeçmişi için manşette tıklayınız: CV_Ahmet_SALTIK

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir