İSTANBUL BAROSU BAŞKANLIĞI : BAŞARAMAYACAKSINIZ – BÖLEMEYECEKSİNİZ

logo_ISTANBUL_Barosu

İSTANBUL BAROSUNDAN BASIN AÇIKLAMASI

BAŞARAMAYACAKSINIZ, BÖLEMEYECEKSİNİZ, KARDEŞ KAVGASI ÇIKARAMAYACAKSINIZ, AKITTIĞINIZ KANDA BOĞULACAKSINIZ!

Emperyalizmin emrinde ve güdümünde  faaliyet gösteren bölücü terör örgütü (AS: PKK) dün yine vahşi yüzünü gösterdi. Diyarbakır’ın merkez Bağlar ilçesinde polis servis aracının geçişi sırasında teröristlerce düzenlenen bombalı saldırı sonucunda 7 polisimiz şehit oldu, 13’ü polis 14’ü sivil olmak üzere 27 yurttaşımız yaralandı. Yine Mardin’in Nusaybin İlçesi’nde zırhlı araca düzenlenen bombalı saldırıda 2 güvenlik görevlimiz şehit oldu, 6 yurttaşımız yaralandı. Şehitlerimize Allahtan rahmet, yaralılarımıza şifa dilemekteyiz. Üzüntümüz ve öfkemiz büyüktür. Bu hain saldırıları şiddetle lanetliyoruz. Halktan destek alamayan ve bu nedenle daha da azgınlaşan terör örgütü akıttığı kanda boğulacaktır.

Teröristler, onların efendileri, dış ve iç destekçileri bilmelidir ki; hiçbir şey Türkiye Cumhuriyeti’nin varlığını, ülkesinin milletiyle bölünmez bütünlüğünü ortadan kaldıramayacak, birlik ve kardeşliğini zedeleyemeyecek, terörle mücadeledeki kararlılık ve azmini yenemeyecektir. (1.7.16)

İSTANBUL BAROSU BAŞKANLIĞI

Yayınlayan

Ahmet SALTIK

Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof.Dr. Ahmet SALTIK’ın özgeçmişi için manşette tıklayınız: CV_Ahmet_SALTIK

“İSTANBUL BAROSU BAŞKANLIĞI : BAŞARAMAYACAKSINIZ – BÖLEMEYECEKSİNİZ” için bir yorum

 1. TERÖRLE YAŞAMAK!

  Emperyalizmin desteğiyle ülkemiz, terörle yaşamaya alıştırılmak istenmektedir. Hatta bazı kendini bilmez yöneticiler açık açık “terörle yaşamaya alışmalıyız” demektedirler. Eşsiz liderimiz Atatürk’ün “Yurtta Barış Dünyada Barış” sloganını bırakıp, ‘komşularla sıfır sorun’ politikasını uygulayan aciz iktidar, ülkemizi Ortadoğu ülkeleri konumuna getirmiş ve sürekli terör eylemlerine davetiye çıkartmıştır.

  Büyük kentlerde arka arkaya gelen bombalı saldırılar karşısında halk sokağa çıkamaz duruma getirilmiştir. Bu hain terörün asıl amacı, halkı sindirmek, iç savaş havası yaratmak ve sonuçta ülkemizde yaşayan insanları, ‘ver, kurtul’ psikolojisine sokmaktır. Bu amaç kısaca şöyle özetlenebilir: ‘Güneydoğu’yu ver, kurtul; yoksa sana hayatı zindan ederim.’

  Bugün PKK terör örgütünü, bu terörün sorumlusu olarak gören ve rahatsızlık duyan siyasi iktidar da, Tayyip Erdoğan da samimi değildir. Çünkü bu terörün sorumlularıdır. ‘Açılım yapıyoruz’ diye, 19 Ekim 2009’da PKK terör örgütünün 34 militanının, Habur sınır kapısından ülkemize girmesine destek olmuşlardı. Bebek katili

  Öcalan posterleri ve PKK terör örgütü bayraklarıyla Hbur’dan giren bu teröristler için seyyar mahkeme kurdurulmuş, talimatla savcı ve yargıç görevlendirilmişti. Bunların ardından PKK terör örgütüyle Oslo’da gizli pazarlıklar yapılmış, ülkemize silah ve bomba sokmalarına ses çıkartılmamıştı. Üstelik beğenmedikleri vali, kaymakam ve emniyet müdürlerinin görevden alınabileceği için teminat bile verilmişti. Oslo’daki görüşmelere, 9 Ocak 2013’te Paris’te öldürülen terörist kadınlardan birinin iki kez katıldığı da ortaya çıkmıştı. Bu teröristle Oslo’da pazarlık yapan bir hükümetin, aynı teröristi Fransa’dan istemesi, devlet ciddiyetiyle bağdaşmaz ve terör böyle bitirilemez.

  10 Temmuz 2014’te AKP, CHP, HDP’nin oylarıyla TBMM’de kabul edilen 6551 sayılı “Terörün Sona Erdirilmesi ve Toplumsal Bütünleşmenin Güçlendirilmesine Dair Kanun”, Türkiye Cumhuriyeti Anayasası’na aykırı olduğu gibi, Türkiye’nin bölünmesine, parçalanmasına yol açacak bir yasadır. TBMM dışında İmralı’da yapılan gizli görüşme sonucu üzerinde anlaşmaya varılan 6551 sayılı yasayı, Anayasa Mahkemesi’ne taşımayan ana muhalefet partisi yöneticilerinin de, kusurları çok büyüktür ve gelinen noktada
  ‘gaflet’ ile ‘dalalet’ sınırları aşılmıştır.

  Terörle mücadeleyi bırakıp, teröristle müzakere yapılması sonucunda her gün yeni bir terör eylemiyle karşılaşmaktayız. Ülkemizin her yerinde patlayan bombalar sonucunda ölen ve yaralanan onlarca insanımız, toplumu üzüntüye ve umutsuzluğa sürüklemektedir. Bu umutsuzluğun oluşturacağı belirsizlik, ülkemizde karanlık güçlerin egemenlik kurmasına yol açacak ve 12 Eylül 1980 öncesine benzer olayların yaşanmasına neden olacağı gibi, ileri faşizme doğru gidişi hızlandıracaktır.

  Bugün terörün yeniden tanımlanmasını istemeye gerek yoktur.
  Çözüm süreci boyunca örgütün yığınak yapmasını seyreden bütün siyasilerin, bürokratların ve medyadaki destekçileri ile akil adı verilenlerin, terör örgütüne yardım ve yataklık yapmaktan tutuklanmaları gerekir.
  Çünkü resmi tutanaklara dayanan suç, sabittir. Bu aşamada muhalefet partileri “iktidar terör için önlem alsın” demektedir. Terörü hortlatan iktidardan, terörü bitirmesini bekleyen muhalefet partileri var oldukça bu terörün bitmeyeceği de bellidir.

  Ancak her türlü karanlık ve ileri faşizme karşı tüm vatanseverlerin birleşerek, örgütlü mücadele yapmaları gerekmektedir. Bu örgütlü mücadele ile vatan hainlerine ve emperyalizme karşı yeniden savaş başlatılmalıdır.
  Büyük önderimiz Atatürk’ten aldığımız inanç ve ışıkla, bu mücadeleyi kazanacağımıza güvenmeliyiz.. Ali Berham ŞAHBUDAK…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir