Necip Hablemitoğlu’nu kitabını bastır(a)madan kim öldürdü?

Dr. Necip HABLEMİTOĞLU için
bir yazı güncellemesi…

Dostlar, 

AKP Kasım 2002 ortasında tek başına iktidar oldu, 1 ay sonra Sevgili dostumuz – kardeşimiz Necip kahpece öldürüldü..

AKP’nin tek başına iktidarı 13. yılını bitirdi, Necip’in katilleri hala ortada yok;
FAİLİ MEÇHUL (!)

Şimdi birileri kalksa, katilleri bulmuyor – yakalamıyor – cinayeti aydınlatmıyorsunuz…
diye isyan ederek “.. kardeşim suça ortak mısınız??”” gibisinden yüreğinin yangınıyla haykırsa suç mu olacak?

AKP iktidardan gitmeden ve halkçı – ulusalcı bir iktidar bu cinayetler aydınlatılmayacak.
Ve bu Halk, herhalde çok da geç kalmadan bu mucizeyi de gerçekleştirecek..
Kurtuluş Savaşında olduğu gibi..

Sevgi ve saygı ile.
19 Aralık 2015, Ankara

Dr. Ahmet SALTIK
www.ahmetsaltik.net
profsaltik@gmail.com

=================================

Kitabı basılmamış yazarı kim öldürdü?

Kitabı basılmamış yazarı kim öldürdü? Sözcü yazarı Soner Yalçın 12 yıl önce evnin önünde öldürülen Necip Hablemitoğlu‘un Cemaatin hedefinde olduğunu yazdı. Ölmeden kısa bir süre önce Devlet içindeki Fethullahçıları araştıran Hamlemitoğlu, Köstebek kitabını tamamlayamadı. Hablemitoğlu’nun çalışmaları Fethullah Gülen soruşturmasının da dellilerini oluşturuyordu.

Kitabı basılmamış yazarı kim öldürdü?

Dr. Necip Hablemitoğlu öldürülmesinde Cemaatin rolü neydi?

Soner Yalçın, köşesinde bu soruyu ışık tututacak önemli bilgiler aktardı.
Suikastten bir buçuk yıl önce Hamblemitoğlu’nun başlattığı
“Etki Ajanları, Nüfuz Casusları ve Fethullahçılar” adlı çalışmaya dikkat çekti.
Dönemin DGM savcısıcı Nuh Mete Yüksel‘in Cemaat hakkında 2000 yılında yürüttüğü Cemaat soruşturmasında Hablemitoğlu’nun bu çalışmasından yararlandı.
Tarih: 11 Ağustos 2000.
Ankara DGM Savcısı Nuh Mete Yüksel, Fethullah Gülen hakkında yaşa dışı örgüt kurmak
ve yönetmek iddiasıyla iddianame hazırladı. Savcı Yüksel, Hablemitoğlu ile görüşmeye başladı ve 4 Ocak 2001 günü, mahkemeye Hablemitoğlu’dan aldıklarını ek kanıt olarak sundu. Yalçın, daha sonra Nuh Mete Yüksel’in kasetinin ortaya çıkmasının çıkmasının ardından görevden alındığını hatırlattı. Hablemitoğlu “Köstebek” kitabında Cemaatin Devletin istihbarat birimlerini kullandığını, hedefine koyduğu kişiler hakkında da şantaj belgeleri hazırladığını yazmıştı. Ve Hablemitoğlu kitabın basım aşamasında öldürüldü.
  • Gazeteci Soner Yalçın, “Basılmamış kitabın yazarı Necip Hablemitoğlu’nun katilleri 12 yıldır neden bulunamıyor?” diye sordu.
Cemaatçi polislerin Hrant Dink ve Malatya’daki misyoner cinayetlerine göz yumduklarını,
suçu da Ergenekon’a yıkmak istediklerini vurguladı. (Ulusalkanal.com.tr)

 =============================================

Dostlar,
Dr. Necip Hablemitoğlu dostumuz ve dava arkadaşımızdı.
Katıksız bir yurtsever Kemalist idi.

Ankara Üniversitesi Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi Enstitüsü öğretim görevlisi idi.
Bu Enstitütü’de “Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi” dalında doktora (PhD) yapmıştı ve yoğıun bir ders yükü altında pek çok Bölüme derse giriyordu.

O, Mustafa Kemal’in askeri idi ve aşkla Mustafa Kemal Paşa ile yarattığı görkemli
Türk Devrimi’ni öğrencilerine anlatıyordu.

Çok yönlü bir baskı hatta kuşatma altında idi ve adeta öldürüleceğini biliyordu!
KÖSTEBEK adını verdiği bir kitap yazmıştı.. Türkiye’yi silkeleyecek, gözünü açacaktı.
Ancak taslağı okuyan hiçbir yayınevi basmaya cesaret edemiyordu.

18 Aralık 2012 günü gece karanlığı çöktüğünde, evinin yakınında aracından çıkmış ve
eli kanlı kiralık profesyonel katillerce gözünden vurulmuştu! Azmettirenler ise belirsiz!?

Sevgili Necip, 3 Kasım 2002 seçimlerini kazanarak % 34 oyla, ucube barajlı seçim sistemi sayesinde TBMM’de hemen hemen oy oranının 2 katı milletvekili kazanarak (!)
tek başına iktidar olan AKP ve RTE‘ye ağır ve sert eleştiriler yöneltiyordu.

Öldürülmesinden 2 hafta kadar önce Ankara’da epey sohbet etmiştik ve bizi aracıyla Esenboğa Havalanı’na bırakmıştı. O söyleşiden belleğimizde iz bırakan 4 sorunu vardı :

1. Aracının plakasına arkasından para cezası yazıyorlar ve her ay yüklü ceza ödeyerek maddi açıdan bunaltılıyordu!?

2. Ankara Üniversitesi Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi Enstitüsü öğretim görevlisi olmasına karşın bu Enstitü’de bir odası bile yoktu ve yoğun dersleri dışında, ders aralarında
çay ocağında bir sandalyede zaman geçiriyordu..

3. Yukarıda da değindiğimiz üzere, KÖSTEBEK adını verdiği bir kitap yazmıştı..
Türkiye’yi silkeleyecek, gözünü açacaktı. Ancak taslağı okuyan hiçbir yayınevi
basmaya cesaret edemiyordu..4. Özellikle kız öğrencilerinin kullanılarak bir komplo kurulacağından kaygılıydı ve derslerinde fırsat yaratarak eşinden, kızlarından ve onları aşkla sevdiğinden söz ediyordu.*****Dr. Hablemitoğlu özellikle günümüzün moda Cemaat’ını – Fethullah Gülen ve tarikatını derinlemesine incelemişti. Bu cemaat hakkında açılacak davada bilirkişi olarak müdahil olması bekleniyordu. Gülen o tarihlerde Türkiye’de idi  ve Ankara C. Savcılarından Nuh Mete Yüksel dava açmıştı.. Alman Vakıflarını da Ceviz Kabuğu programında bunaltmış,
Vakıf Başkanı Alman canlı yayını terk etmişti.

Necip karanlık bir cinayete kurban edildi ve Gülen davasına elindeki çok ciddi belgeleri sunamadı.. Dava da çok kısa sürede kapandı.. Cemaat bu günlere dek geldi..

Bay RTE Cemaat’a “Ne istedilerse verdik..” demişti geçen yıl.. 18 Üniversite dahil..
Günümüzdeki ise iktidarı paylaşma / paylaşamama kavgasıdır. AKP iktidarı 13. yılına girmiştir ve Hablemitoğlu cinayetini aydınlat(a)mamıştır. Mihenk taşı bu cinayetin çözülmesidir. Gerisi boş sözdür, ayinesi iştir kişinin.. Bay RTE şimdilerde Cemaat’ı karanlıkcinayetlerle bile suçlayabilmektedir. Oysa dün kanka idiniz!? Aydınlatın bakalım Hablemitoğlu cinayetini, masumluğunuzu görelim.. Bu cinayet karanlıkta kaldığı sürece AKP RTE’nin de şaibeden kurtulma olanağı yoktur!

Lütfen aşağıdaki erişkeyi tıklayarak Ulusal Kanal’ın haberini izler misini? (85 saniye).

http://www.ulusalkanal.com.tr/gundem/kitabi-basilmamis-yazari-kim-oldurdu-h44178.html..

*****

Sitemizde 18 Aralık 2012 ve 2013’te de (aynı gün veya 1 gün öncesinde..) Sevgili Necip için yazılar yazmış, konferans yansılarımızı (örn. Necip Hablemitoğlu anması 18.12.11, Çayyolu)
paylaşmıştık. Onlara da bakılmasını dileriz.

KÖSTEBEK kitabını, Necip’in eşi sevgili kardeşimiz Prof. Dr. Şengül Hablemitoğlu
sonraki yıllarda büyük cesaretle bastırdı. Günümüzü anlamak için bu kitap okunmalı ve okutulmalıdır. Şengül hocanın ve kızları – kızlarımız Kanije ve Uyvar’ın dinmez – sonsuz acılarını paylaşıyoruz.

Kanije Uyvar
İnsanlık onuru bu karanlıkları da aşacak..
Yarasalardan bu gün değilse bile yakın gelecekte tarihsel hesabı sorulacaktır.Sevili Necip de içlerinde, başta YÜCE ATATÜRK olmak üzere Anadolu AYDINLANMASI’nın özverili kahramanlarının hedefine mutlaka erişilecektir. Türkiye Cumhuriyeti sonsuza dek başı dik ve onurlu yaşatılacaktır. Cumhuriyet’in kuruluş felsefesine uygun temel nitelikleri ve 6 Ok korunacak ve yaşama geçirilecektir. Tarihin akışı bu yöndedir; herkes bu gerçeği içine sindirmelidir.
(Cenaze töreninde Şengül – Kanije – Uyvar ailesi)
Necip hocanın çok önemli Fethullah Gülen raporunu  bilgi ve ilginize sunuyoruz..

ETKI_AJANLARI_NUFUZ_CASUSLARI_ve_Fethullah_Gulen_raporu

Sevgi ve saygı ile.
19 Aralık 2014, Ankara

Dr. Ahmet SALTIK
www.ahmetsaltik.net

Yayınlayan

Ahmet SALTIK

Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ahmet SALTIK’ın kısa özgeçmişi (CV) 1953’te Elazığ'da doğdu (14.11). İlk-ortaokulu Gaziantep'te okudu (1961-68), Van Lisesini 1971’de (birincilikle) bitirdi. NATO bursuyla (birincilikle) İngiltere’de dil eğitimi aldı (1971). Aynı yıl Hacettepe Tıp Fakültesi'ne girdi. 1976'da Londra Tıp Fakültesi’nde staj yaptı. 1977'de İstanbul Tıp Fakültesini bitirerek tıp doktoru oldu. Keban'da 1 yıl SSK hekimliği ve yeraltı maden işletmesi hekimliği yaptı. 1978'de Hacettepe Tıp Fakültesi'nde Halk Sağlığı dalında tıpta uzmanlık eğitimine başladı ve 1981'de İstanbul Tıp Fakültesinde uzman doktor oldu. 1981-82 arasında Elazığ Lepra (Cüzzam) Hastanesi Başhekimliği yaptı. 1982’de Elazığ ve Kocaeli Sağlık Müdür Yardımcılığı görevlerinde bulundu. Elazığ'da 6 yıl kadar muayenehane hekimliği yaptı (1982-88 başı), kağıt ve çimento sanayisinde işyeri hekimliği, yaptı. 1986'da ABD / Texas School of Public Health’te eğitim aldı. (4 ay) 1987'de Elazığ Halk Sağlığı Bölge Laboratuvarı Müdürü oldu. Yerel Fırat Gazetesinde 1 yıl, günlük tıbbi ve politik yazılar yazdı. 1988’de Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Anabilim Dalı'na Yrd. Doçent olarak atandı ve bu Anabilim Dalı'nı kurdu, 16 yıl yönetti. 9 Ekim 1990'da Doçent, 17 Ocak 1996’da profesör oldu. Edirne Tabip Odası yöneticiliği ve 2 dönem seçimle Türk Tabipleri Birliği (TTB) Yüksek Onur Kurulu Üyeliği yaptı (1992-96). Hacettepe Üniv. Sağlık Bilimleri Enst. de Biyoistatistik masteri (tezsiz) yaptı. Mayıs 2004 sonrası Ankara Üniversitesi Tıp Fak. Halk Sağlığı Anabilim Dalı Öğretim Üyesi. 10’u aşkın derneğin kurucusu, yöneticisi ya da üyesi. EĞİTİM-İŞ Sendikası Üyesi. Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Edirne Şubesi başkanı (1996-2000) sonra Onursal Başkanı, ADD Gn. Mrk. Onur Kurulu ve Yönetim Kurulu Üyelikleri ve Genel Başkan (Baş)Danışmanı, Genel Başkan Yardımcısı (2004-6)... ADD Bilim - Danışma Kurulu yazmanı (2010-14). Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi (Mülkiye) Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü) bitirdi (2011-16). Türkiye'de tek TIBBİYELİ + MÜLKİYELİ.. Uzmanlık alanında 257 yerli, 48 adet yabancı (toplam 305) bilimsel bildirisi, yayını, kitap ve bölümleri var. Birçok bilimsel tıp dergisinin yayın danışmanı. Cumhuriyet Gazetesi’nde (22 adet), Atatürkçü yayın organlarında 600'e yakın makalesi yer aldı. Google'da yaklaşık 5,5 milyon kez kez site edildi. Kemalizm, Aydınlanma, sağlık hakkı ve politikaları… İş ve Meslek Hastalıkları, Küreselleşme.. gibi konularda Türkiye’nin her yerinde, Kıbrıs’ta, Almanya’da, Belçika’da, Avusturya’da (Üniversitelerde 92, Lise ve İlköğretimde 90+, askeri birlik ve polis okullarında 12+).. toplam 1495 adet -çoğu görsel- konferanslar verdi ve 200’ü aşkın radyo-TV konuşması yaptı (1996 sonrası rakamları). Okuma-yazmayı, tıp eğitimi vermeyi, Türk Halkının hak ettiği eşit ve nitelikli sağlık hizmetlerine erişmesi ve Yüce Atatürk’ün açtığı ışıklı yolda sonsuza dek ilerlemesi için bilimsel akılcılıkla çaba göstermeyi, yaşamının başlıca erekleri ve keyifleri olarak algılıyor. Sağlık Hukuku master eğitimi sürüyor (tez döneminde). Evli, 1 çocuklu. Saygılarımla. 15.01.2017 Prof. Dr. Ahmet SALTIK Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Mülkiyeliler Birliği Üyesi profsaltik@gmail.com www.ahmetsaltik.net facebook.com/profsaltik https://twitter.com/profsaltik İ l e t i ş i m : Telefon : 0312 595 6000 / 8624 (iş) 0312 363 8990'dan (pbx) Cep : 0532 661 8498 Belgegeçer : 0312 319 8236 (Anabilim Dalı) Posta adresi : Ankara Üniv. Tıp Fak. Halk Sağlığı AbD, Cebeci Hastanesi, Dikimevi / ANKARA

“Necip Hablemitoğlu’nu kitabını bastır(a)madan kim öldürdü?” üzerine bir yorum

  1. kaleminize sağlık…Abdalca sorabilmeli ki? bu ve benzeri cinayetler aydınlansın…baki selamlar…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir