PKK Değirmeninin Suyu Nereden Geliyor?

PKK Değirmeninin Suyu Nereden Geliyor?

Orhan Erinç
 Cumhuriyet, 14 Eylül 2015
Adalet ve Kalkınma Partisi’nin (AKP) rüşvet, yolsuzluk ve ayrımcılık, kara para ile insan hakları ihlallerine ne denli duyarlı olduğunu yakından biliyoruz.

12 Eylül’deki (AS: 2015) genel kurulda bu konulardaki eksikliklerini daha kolay gidermek için tüzüğünü değiştirerek İnsan Hakları ile Çevre, Şehir ve Kültürden sorumlu iki genel başkan yardımcılığı, üstüne de Siyasi Erdem ve Etik Kurulu oluşturdu.
Genel kurul haberlerinin de yer aldığı gazetelerde, AKP’nin emrindeki kamu görevlileri ile belediyelerin insan haklarına, çevre ve şehircilikle kültüre ilişkin olumsuz haberlerin de
yer almış olması, vitrine karşın uygulamaların sürdüğünü ortaya koyuyor.

Özellikle de insan haklarının olmazsa olmazı olan halkın bilgilenme hakkına yönelik saldırının önünde görünen milletvekilini (AS: İstanbul Milletvekili Abdürrahim Boynukalın), genel kurulun divan listesine koyması ve oybirliği ile seçilmesini sağlaması, partinin değişmez kimliğini gösteriyor.

***

İktidar, “Ne istediler de vermedik?” sürecinde Ankara Devlet Güvenlik Mahkemesi’nde terör örgütü iddiası ile yargılanan Cemaat ile liderini ipten almayı başarmıştı.
17-25 Aralık sürecinde (AS : 2013) işler tersine dönünce terör örgütü yaratmak için bu kez kendisi harekete geçti.
Henüz tanımı yapılıp suçları belirlenemeyen terör örgütüne yapılan katkıları mercek altına aldı. (!)
Kurban bağışı yapanlar bile gözaltına alındı. Eğitim kurumlarının para trafiği birkaç kez denetlendi.
Cemaate yakın holdingler didik didik arandı.
Yasaya aykırı olduğu ileri sürülen aramalardan Bugün gazetesinin Ankara Bürosu da nasibini aldı.
Fethullah Terör Örgütü iddiası kapsamında Mali Suçları Araştırma Kurulu (MASAK) da üzerine düşeni yerine getirmeye çalışıyor. (!)

***

Ama yıllardır Türkiye’nin başına bela olmuş bir terör örgütü var: PKK. Yaptıklarını, vergi bile topladığını bir yana bırakalım.
Her türlü silahı, mühimmatı ve patlayıcıları var.
Bunların hangi paralarla alındığı bilinmiyor. Kimileri sermayenin, uyuşturucu kaçakçılığından, tehditle sağlanan bağışlardan, destekçisi yabancı örgüt ve kurumlardan sağlandığını söylüyor.
Parasal hareketlere çok duyarlı (!) olan iktidar, MASAK’a “Şunu da bir araştırın bakalım” demiyor.
Terör örgütü kavramı, Yurdun pek çok yerinin yakılıp yıkılması, asker ve polis şehitlerin her gün artarak toprağa verilmesine karşın, kendi yaratmaya çalıştığı örgütle sınırlı sayılıyor.
Bulunan 60 ton patlayıcının yurda nasıl sokulduğunu, peynir ekmek gibi harcanan, nice canlara mal olan PKK silah ve mühimmatının nasıl alındığını araştırmak, parasal destek sağlayanların peşine düşmek nedense akıllara gelmiyor.
İktidar partisi şimdilik oy oranını artırmakla meşgul!

***

Yılbaşından bu yana, kaynağı belirsiz 9.5 milyar doların girdiği bir ülkede, düşman bellenenlerin faturalarını denetlemek ve bağırıp çağırmaya dense dense “opera komik” denilebilir.

==================================

Evet dostlar,

Bir kez daha görüyoruz ki, AKP’nin PKK ile didişmesi de, IŞİD (DAEŞ) ile boğuşması gibi aslında göstermelik ve vitrine dönük.. Başlıca tasa 1 Kasım 2015 zoraki yineleme seçiminde OYLARI ARTIRMAK..  Tayyip bey hazretleri, Cumhur’un 7 Haziran’daki iradesini beğenmediler. 46+ milyonu aşkın geçerli oy, doğruyu = Bay RTE’nin istediğini bulamadı!

Beyefendiye 400 gerek.. Çıtayı çoook yüksekten tutmakta.. Aslında 276’ya 276 kez fit de.. 330 olsa hiiiiç fena olmaz, halkoylaması (referandum) zorunluğu da olsa Anayasa değişikliği yapabilir.. 367’yi aşarsa Başkanlık rejimi getirecek Anayasa değişikliğini halkoyuna sunma yükümü de kalkacak.. Hele 400 olursa… keyif keka.. Gelsin 2023 hedefleri.. Yani yeniden AÇILIM ve Anadolu Federe İslam Devleti.. Batı’nın da onayı ile ölene dek Halife – Sultan! Bu dünyada halkına mahkeme önünde hesap vermeden!

*****

20 Temmuz 2*15’ten (Suruç kıyımı!) bu yana HDP – PKK’nın üzerine gidiliyor.. (?!).. Şiddetle, asker ve kollukla.. Peki, PKK’nın parasal kaynaklarını kurutmaya dönük 55 gündür (geçmiş 13 yılı bir an için unutsak bile!) sözde atağa geçmiş AKP ne yaptı?? İstese idi bu 2 ayda bile mali bakımdan etkili sonuçlar alınabilirdi.. Ama kamuoyunun gözünü boyamaya devam..

Bir danışıklı dövüş ki sormayın..

PKK adeta AKP’nin değirmenine su taşımakta kendi kendini batıran şiddet eylemleriyle..
Adeta AKP’yi haklı çıkaracak biçimde halkın öfkesini doruğa çıkartan kanlı saldırılar düzenlemekte.. HDP ise 6 milyon insanın oyunu alan parti piyon konumunda!? 

PKK’nın büyükbaşları nerede? Kaçtılar güvenli yerlere.. Emir büyük yerden geldi.. Kendi adamlarını bile bilerek bu büyük akıl oyununda feda ettiler!

ABD senaryoyu yazdı, AKP ve PKK oynuyor..
80 milyonluk Türkiye ve bölge ülkeleri ile Dünya da seyrediyor..

Sanki PKK, gönüllü olarak, AKP’nin açtığı bir seçim parantezine alınmış gibi..
1,5 ay daha sabret, bu arada siyasal harakirini kanlı eylemlerinle sürdür; hele ben bir 276’yı geçeyim, kaldığımız yerden açılım – saçılıma devam ederiz…

Muhalefet neden üstüne gitmez?? Salt hamaset edebiyatı ile nereye varılabilir?? Bu can alıcı soruları neden sormaz? Hadi TBMM’de Meclis Araştırması yapılmasını AKP’ye destek veren MHP engelledi.. Çıkın bu soruları basın açıklaması ile kamuoyuna duyurun.. Soru önergesi verin..

Sahi AKP, terörün Cumhurun meclisince araştırılmasını neden istemedi??
Sahi, MHP terörün Cumhurun meclisince araştırılmasını neden istemedi AKP gibi??

Her ikisi de terör karşıtlığında birbiriyle yarışıyor sözde değil mi??

Eyyy halkımız, bunları gör ve 1 Kasım 2015 yaşamsal düzeyde önemli seçimde buna göre oy’unu kullan..

 

Sevgi ve saygı ile.
15.09.2015, Datça

Dr. Ahmet SALTIK
www.ahmetsaltik.net
profsaltik@gmail.com

Yayınlayan

Ahmet SALTIK

Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof.Dr. Ahmet SALTIK’ın özgeçmişi için manşette tıklayınız: CV_Ahmet_SALTIK

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir