Erdoğan : “400 milletvekilini alacak sayıyı bir parti almış olsaydı bugün bunlar olmazdı” ve düşündürdükleri..


Erdoğan :
“Eğer 400 milletvekilini alacak ve Anayasa’yı değiştirecek bir sayıyı bir parti almış olsaydı, bugün bunlar olmazdı”

 

Muharrem İnce Erdoğan’ı topa tuttu!

Dağlıca saldırısının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yaptığı açıklamaya CHP’li Muharrem İnce’den sert tepki geldi.

PKK’nın Dağlıca’da iki zırhlı askeri araca düzenlediği ve  ilk bilgilere göre 16 askerimizin şehit olduğu haberlerinin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan skandal bir açıklama geldi. Erdoğan’ın “400 vekil verilen bir parti olsaydı bunlar olmazdı” açıklamasına CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce’den sert tepki geldi. İnce twitter hesabından Erdoğan’ı topa tuttu. (6.9.2015)

http://webtv.hurriyet.com.tr/haber/cumhurbaskani_119197?startVideo=6

“400 vekil vermiş olsaydınız…”

“400 vekil vermiş olsaydınız…”

Eylül 6, 2015

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Dağlıca’daki hain tuzağın ardından skandal bir açıklama yaptı. Konuyu seçimlere getirdi.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Dağlıca’daki terör saldırısıyla ilgili “Zırhlı araçlara mayınlı saldırı yapıldı” dedi.

Erdoğan : “Eğer 400 milletvekilini alacak ve Anayasa’yı değiştirecek bir sayıyı bir parti almış olsaydı, bugün bunlar olmazdı” dedi.

ATV ve A Haber’in ortak canlı yayınına katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Dağlıca’da meydana gelen terör saldırısıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Hakkari’deki terör saldırısına ilişkin, “Her şeyden önce tabi, üzüntülüyüz. Şu anda Silahlı Kuvvetlerimiz, Genelkurmay, Dağlıca’yla, Hakkari ile gerek Valimiz, gerekse oradaki kolordu komutanı kendileriyle görüşmeler devam ediyor. Öyle zannediyorum ki kesin netice an be an alınabilir. Şu anda Sayın Başbakan’ın da Ankara’ya dönüşüyle birlikte Ankara’da bir güvenlik toplantısını yapacaklar. O ana kadar da herhalde kesin neticeleri almış olurlar. Bu kesin neticeyi aldıktan sonra durumu açıklayacaklar. Tabi şu anda orada hava şartları vesaire, o da çok çok kötüymüş ve bu kötü hava şartları altında orada böyle bir mücadele var ve Dağlıca’da yapılan bir temizlik neticesinde böyle bir olay gerçekleşiyor. Oradaki zırhlı araçlarla ifade edildiği kadarıyla mayınlarla kurulmuş olan tuzaklar neticesinde bir olay burada art ardına oluşuyor. Tabi şu anda bu konuyla ilgili Genelkurmay Başkanımızın izahatları hakikaten üzücü. Temennim odur ki şu anda yapılacak açıklama ve onun ardından da tabi oradaki devam edecek olan mücadele çok daha farklı çok daha kararlı olacaktır. Hepimizin başı sağolsun. Milletimizin başı sağolsun, Allah sabırlar versin” dedi.

Terörden rant elde ediyorlar. Yaptıkları şey bu. Eğer 400 milletvekilini alabilecek veya bir Anayasa’yı inşa edecek sayıyı bir siyasi parti yakalamış olsaydı, durum bugün çok farklı olurdu. Her şeyden önce Yeni Türkiye adımını atmak için böyle bir şey çok çok iyi olurdu.

Ben Sayın Başbakanımıza hükümeti kurma görevi verdim. Ve CHP ile görüşmeler yapıldı. CHP ile mutabık kalınsaydı, iki partinin sayısı Anayasa’yı inşa etmek için yeterliydi. Ama malesef belli yerlere takılmak suretiyle bu olmadı. Daha sonra MHP ile göüşmeler oldu. O tabi Anayasa’yı yapmak için yeterli değildi ama en azından millete gitme, referandum noktasında böyle bire imkanı sağlayabilirdi. Fakat MHP ile de böyle bir şey yapılamadı. Bir taraftan teröre karşı olduğunu söyleyeceksin, kalkıp da elini, vücudunu taşın altına koymayacaksın. Böyle bir anlayış, bir milli duruş olamaz.

ÇATIŞMALAR SÜRÜYOR

Gidilecek seçimde yine bölge halkını tehdit altında tutmak suretiyle, buradaki oy potansiyelini korumak istiyorlar. Dün vatandaşlar yürüyüş yaptılar. Artık çekin elinizi yakamızdan dediler. Benim Güneydoğu’daki vatandaşımın bunu daha fazla yapması lazım. Çünkü siz bizim evlatlarımızı dağa kaçırdınız. Hala biliyorsunuz kaçırılmış olan yüzlerce, binlerce çocuk var. Bölücü Terör örgütü böyle bir yöntemi kendisine seçmişse, diğer vatandaşlara korku salmak için bunu yapıyor. Temenni ederim ki halkımız onun bu durumunu görür ve
kararını verir, bu kararını da sandığa yansıtır.

=====================================

Dostlar,

Dehşet verici bir tablo ile karşı karşıyayız ve galiba Erdoğan’ı Allah söyletmeye başladı!

Bakar mısınız hazin mi hazin itiraflara??

Erdoğan baklayı dilinin altından canlı yayında çıkardı :

“400 milletvekili bir parti alsaydı bunlar olmazdı.”

Böylece “bunların” neden olduğu anlaşıldı. Halk kan ve gözyaşı ile şehit ve gazi ile
terbiye edilip 1 Kasım’da AKP iktidar yapılacak..

Hesap bu..

Yazıklar olsun

Erdoğan’ın canlı yayında söylediklerini aşağıdaki erişkeyi tıklayarak izleyebilirsiniz.
Kendi gözlerinizle ve kendi kulaklarınızla..

http://webtv.hurriyet.com.tr/haber/cumhurbaskani_119197?startVideo=6

Şimdi bu tablonun Türk Ceza Yasası’ndaki ve Anayasadaki karşılığı nedir?
Bunu söylerseniz, yani “kedi”ye “kedi” derseniz, Erdoğan’ın avukat ordusu atmaca gibi atılıyor ve hemen ceza – tazminat davaları başlıyor. Hiç affı yok. Gözdağı muazzam, halkı ve muhalefeti böylelikle sustur!

Ve bu gerçeği yayımlayan Hürriyet Gazetesine gece vakti AKP’liler saldırıyor..
Oysa Erdoğan ATV ve A Haber’in ortak canlı yayınına katılıyor, Hürriyet yalnızca aktarıyor..Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın dün akşam ATV’de yayınlanan söyleşisindeki kimi sözlerin hurriyet.com.tr’de verilişine tepki gösteren yaklaşık 200 kişilik bir grup, Hürriyet Gazetesi’nin Bağcılar’daki merkez binasına saldırdı.

Saat 23.15’te gelen göstericiler, önce bahçe girişindeki bariyeri kırıp güvenliği aşarak
binaya girmeye çalıştılar. Bina girişindeki camlar ve döner kapı taş ve soplarla kırılırken, saldırganların içeri girmeleri bina güvenliği tarafından güçlükle önlendi. Olay sırasında
kimi güvenlik görevlilerine taş isabet etti. Saldırganlar bir süre sonra polis ekiplerinin gelmesi üzerine bahçe dışına çıkarıldılar ancak dağılmadılar. Kalabalık Ak Parti ve Cumhurbaşkanı Erdoğan lehine sloganlar atarak uzun süre kapı önünde bekledi. Saldırı sonrası gazetemizi arayan birçok okurumuz geçmiş olsun dileklerini iletti.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu da Hürriyet Yayın Yönetmeni Sedat Ergin’i arayarak
“Geçmiş olsun. Bu olay Türk demokrasisi için büyük bir ayıptır” dedi.

*****

Haydi bakalım AKP yöneticileri ve Erdoğan..
Bu saldırıyı kınayın, kesin ve içten bir dille “asla yinelenmemesi gerektiğini” belirtin ve sanıkları yakalayarak adalete teslim edin..

Sevgi ve saygı ile.
07.09.2015, Datça

Dr. Ahmet SALTIK
www.ahmetsaltik.net
profsaltik@gmail.com

Yayınlayan

Ahmet SALTIK

Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof.Dr. Ahmet SALTIK’ın özgeçmişi için manşette tıklayınız: CV_Ahmet_SALTIK

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir