Hakkari Yüksekova’da Vatan Rüzgarı

Hakkari Yüksekova’da Vatan Rüzgarı

Hakkari Yüksekova’da Kardeşlik ve Kucaklaşma Mitingimizi gerçekleştirdik.

Hakkari Yüksekova’da Kardeşlik ve Kucaklaşma Mitingimizi gerçekleştirdik.

Genel Başkanımız Doğu Perinçek’in katıldığı mitinge kardeşlik havası hakim oldu. Doğu’yla Batı’nın, Edirne’yle Hakkari’nin kucaklaştığı mitingde Türkiye’yi birleştirme vurgusu yapıldı. Yüzlerce yurttaşın katıldığı alana büyük bir coşku hakim oldu. Sık sık “Birlik Barış Kardeşlik”  ve “Türk Kürt Kardeştir Amerika Kalleştir” sloganları atıldı. Miting büyük önder Mustafa Kemal Atatürk ve şehitler için saygı duruşu ve ardından İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Hiçbir siyasi partinin seçim mitingi yapmadığı Yüksekova’da bütün engellemelere rağmen gerçekleşen Vatan Partisi mitinginde Genel Başkan Doğu Perinçek ve Hakkari milletvekili adayı Namık Ereli konuştu. Ereli konuşmasını hem Türkçe hem Kürtçe olarak gerçekleştirdi. Konuşmasına Yüksekovalıları Kürtçe selamlayarak başlayan Perinçek yurttaşlara “Kardeşlerim, sizlerle kucaklaşmaya geldik” diye seslendi. Perinçek’in konuşmaları şöyle:

         TÜRK VE KÜRT’Ü AYIRMAK İSTEYENLER
         TÜRK’Ü DE KÜRT’Ü DE KÖLE YAPMAK İSTEYENLERDİR

Bizim için; Edirne neyse, Artvin neyse, Hakkari ve Yüksekova da odur. Vatanımızın parçasıdır. Bizim kardeşlerimiz, eniştelerimiz, amcalarımız, dayılarımız Yüksekova’da, Hakkari’de. Edremit’ten, Gaziantep’ten, Adana’dan, İstanbul’dan hep Yüksekova’ya selamlar yolladık. Bu millet birlik istiyor, kardeşlik istiyor. Vatanlarını ekmek, biçmek istiyor, çarşılarında şenlik istiyor. Birlikte bu ülkeyi imar etmek, ailesiyle başı dik, bağımsız yaşamak istiyor. Edirne’den Hakkari’ye kadar bir olursak başımız dik olur. Bölünürsek köle oluruz. Türk ve Kürt’ü ayırmak isteyenler Türk’ü de Kürt’ü de köle yapmak isteyenlerdir. Ayrılarak onurlu, başı dik yaşama şansı yok.

         SINIRIN ÖTESİNDE AMERİKA’YI GÖRÜYORUZ
         KARDEŞİ KARDEŞE KIRDIRIYOR

Amerika’yı görüyoruz. Yüksekova’dan baktığımız zaman, okyanus ötesinde değil burada sınırın ötesinde Amerika gözüküyor. Amerika’yı Suriye’de de görüyoruz. Gelmiş kardeşi kardeşe düşürmüş. Kanıyla zulmüyle buradan gözüküyor. Bizi kırdırmak için burada. Irak’ta yaptıklarını biliyoruz. Suriye’de nasıl kardeşleri birbirine kırdırdığını biliyoruz. Amerika ve İsrail bu bölgeye kan, zulüm, terör getirdi. Bütün terör örgütleri, yobaz örgütler Amerika’nın piyonu. Vatan Partisi Amerika ve İsrail’in bölücülüğüne karşı bütün Batı Asya ülkelerini birleştiren bir büyük projeyi hayata geçiriyor. Batı Asya Birliği’ni inşa etmeye başladık. Suriye’de Beşar Esad ile görüştük, Mısır’a, İran’a gittik. Irak’la, Azerbaycan’la da görüşüyoruz. Bu görüşmelerde Suriye’yle, Irak’la, İran’la, Mısır’la antlaşmalar yapıyoruz. İran Vatan Partisi önderliğindeki bir milli hükümete yüzde 17 daha ucuz petrol ve doğalgaz vermeye hazır, yeter ki Türkiye teröristlere ev sahipliği yapmasın diyor.

SINIRLARDAN TERÖRİST DEĞİL TİCARET GEÇECEK

Hakkari’den Hatay’a kadar uzanan sınır bölgesindeki yurttaşlarımıza bilgi veriyoruz. Ekonomi anlamında sınırları kaldıracağız. Sınırlardan terörist geçmeyecek ticaret geçecek. Tayyip Erdoğanlar o sınırlardan komşularımıza terörist gönderemeyecek. Türkiye’deki terör kamplarını kapatacağız. Sınırlardan kardeşlik, ticaret, alışveriş geçecek. Sesimizi bütün millet duyuyor, buraya kucaklaşmaya geldik, kardeşlik için geldik. Uçaklarla gelecektik uçaklarımızı iptal ettiler. Tayyip Erdoğanlar Edirne ile Hakkarili birbiriyle sarılsın istemiyor. Buraya gelmeyin güvenliğiniz yok dediler geldik. Çünkü biz buranın halkına güveniyoruz.
Türk de biziz Kürt de biziz!

         EN BÜYÜK EŞKIYALAR AMERİKA VE İSRAİL

Türkiye’mizin ekonomik geleceği bakımından çarşılarımızın şenlenmesi, sanayicinin ve esnafın üretmesi için mayınları ve dikenli telleri kaldırıyoruz.

Bölgemizde güvenliği sağlayacağız. Amerika ve İsrail büyük eşkıyalar. Bölgemizde Amerika ile işbirliği yapan kendi halkına hainlik yapar. İsrail ile el ele tutuşan kendi komşusuna hainlik yapar. Hiçbir insanımıza ve Türkiye’deki hiçbir örgüte Amerika ile İsrail ile birlikte olmayı yakıştırmıyoruz. Türkiye’nin sorunlarını silahla çözemeyiz. Onu Amerika istiyor.

         ÖZERKLİK KÜRDÜMÜZÜN ALNINA
         “SEN BAŞKASIN” YAFTASINI YAPIŞTIRMAKTIR

Amerika bölünmemizi istiyor. Yugoslavya gibi olun diyor. Ne oldu peki Yugoslavya’da, kan döküldü, kardeşler birbirini öldürdü. Suriye’de gördük, milleti mezheplere, kavimlere ayırdığınız zaman ayrılık olur. Farklı kimlikleri koyduğunuz zaman, sen bizden değilsin diyorsun. Türkiye’de özerklik Kürdümüzün alnına sen başkasısın yaftasını yapıştırmaktır. Özerklik Kürdümüze ne özgürlük ne eşitlik getirir. Onu aşağılara sürer, eşit yurttaş olmaktan çıkartır.

         EDİRNE’DEN HAKKARİ’YE KADAR ÜRETECEĞİZ

Seçimden sonra AKP-CHP ile hükümet kuracak ve HDP’yi yanlarına alacaklarmış. Özerklik yapacaklarmış, bu Amerika’nın planı. Bu plan bizi ekonomide sömürge haline getirmek planıdır. Borçlanma ekonomileri battı. Seçimden sonra kapılarına kilit vurulan fabrikalar göreceksiniz. Çarşılarda kepengini siftah etmeden kapatan esnaflar göreceksiniz. Ekonomileri iflas ederken nasıl sistemi devam ettireceklerinin telaşı içindeler?

Kemal Derviş’i getirdiler. Amerikan ekonomisini kurmak, kemerleri sıkmak için getirdiler. Vatan Partisi bu krizin tek çözümünü milletimize sunuyor. Tek çözüm üretim ekonomisidir. Hakkari’den Edirne’ye kadar vatanımızı ekip biçeceğiz. Çiftçiye tohum atacak mecal bırakmadılar. Çiftçi traktörüne mazot dolduramıyor. Köylü bu memleketin efendisidir. Biz çiftçimize ucuz gübre, ucuz kredi vereceğiz. Ziraat Mühendisi arkadaşlarımızı getirip verimli tarım yapacağız.

Sanayimizi canlandıracağız. Dışarıdan almayacağız. Vatan Partisi’nin üretim ekonomisiyle, işbirliği ve kardeşlik politikası ile çarşılara dirlik gelecek. 

         SIRA TÜRKİYE’DE
         MÜNAFIK KARDEŞLERİN YIKILMASINA GELDİ

Amerika güdümlü terörün sonu yok. Irak’ı bölmek, İran’ı bölmek, Türkiye’yi bölmek Amerika’nın planıdır. Suriye Beşar Esad’ın önderliğinde Amerika’ya diz çökertti. Amerika’nın Türkiye’yi bölme planları da iflas etti. İran’ı bölemeyen Amerika Türkiye’yi de bölemez. Şimdi biz ABD’nin bölmeye çalıştığı ülkeleri birleştiriyoruz. Anlaşmaları yaptık, bölge ülkeleri hep beraber Amerika’yı bölgeden kovacağız.

Amerika yıkılmaya başladı. Mısır’da Münafık Kardeşler vardı, şimdi idam hükümleri giydiler. Tunus’ta Münafık Kardeşler yıkıldı. Suriye’de Amerika’nın Münafık Kardeşleri iktidara gelemedi. Münafık Kardeşler bir tek Türkiye’de kaldı. Şimdi biz Türkiye’de Münafık Kardeşleri yıkacağız. Türkiye’de gül alınıp gül satılacak, gülden terazi tutulacak.

         SİLAHLAR YERE ATILACAK VE YARALARI SARACAĞIZ

         Teröristler silahları yere atacak ve yaraları saracağız. Biz Kürdümüze hükümet olmayı vaat ediyoruz. Kürdümüz Türkiye’yi yöneten Milli Hükümetin içinde olacak. Edirne’den Hakkari’ye kadar bütün yönetimler halkın olacak, Halkın devletini kuracağız.

=========================================

Dostlar,

Vatan Partisi’ni gönülden kutluyor ve kucaklıyoruz..

Edirne’den Hakkari’ye Vatan toprağına ve Ulusa sahip çıkmak işte bu demektir.

Programımız elverseydi katılmayı çok isterdik.
En son 1983’te Hakkari ve Çukurca^ya gitme olanğımız olmuştu.
12 Eylül’üm kızgın günleriydi ama ortalıkta PKK gibisinden bir bölücü örgütün egemenliği
söz konusu değildi.. İnsanlar yabancılardan kaçıyorlardı. 12-13 yaşlarında bir kız çocuğuna selam verdiğimizde arkasını dönerek uzaklaşmıştı. Neden bizimle konuşmadığını sorduğumuzda ise,

“Bize yabancılarla konuşmayın..” dediler diye yanıtlamıştı.

Biz yabancı değiliz ki.. diye sesimizi ardında yükseltimiştik ama boşuna idi…

*****

32 yıl sonra..
İlçe kaymakamı hiç sıkılmadan “Gelmeyin, güvenliğinizi sağlamayayız dedi..”
Direnildi…
İlçe merkezinin dışında bir alan gösterildi miting için..
Katılımı engellemek için elden gelen her şey ama her şey yapıldı..
Sormak gerekir : Neyden korkuyorsunuz?
Doğu Perinçek yöre halkını uyarabilir miydi?
Oylarını mı çelerdi tek bir mitingle?
Sizlerinkinden daha büyük kalabalık mı toplardı?

Azıcık siyaset bilimi bilginiz olsaydı, bir turnusol kağıdı işlevi görmek üzere
mitinge hiç engel olmaz, olağan yasal kuralların işlemesine olanak sağlar ve neler olacağını gözlerdiniz.. Size çoook şeyler öğretebilirdi o mitingin doğal havası.
Hem demokrasi – hoşgörü ve hukuk sınavını bir kez daha yitirdiniz hem de
doğal bir siyaset laboratuvarı deneyinin çook değerli sonuçlarını kaçırdınız..
Yazıklar olsun sizin demokrasicilik oyununuza ve siyasetçiliğinize..

Hala bize inanmıyorsanız, Ulusal Kanal‘ın ilçede halka tuttuğu  mikrofona neler söylediklerine kulak kabartın.. Bu arada konuşan Yüksekovalıların yüzlerine, gözlerine ve mimiklerine,
üst – başlarına da bakmayı ihmal etmeyiniz..
Ses tonlarına da duyarlı olun azıcık insan duyarlığınız kaldı ise..
İşletme fakültesi mezunu, işsiz çaycı genç ile bir zerre empati kurun..
AÇILIM ihanetinizin halkta karşılığının olmadığını lütfen görün..
Yüreğiniz açın, dinleyin can kulağıyla.. Ne söylüyor, ne istiyorlar..

Sevgi ve saygı ile.
03 Haziran 2015, Ankara

Dr. Ahmet SALTIK
www.ahmetsaltik.net
profsaltik@gmail.com

Yayınlayan

Ahmet SALTIK

Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof.Dr. Ahmet SALTIK’ın özgeçmişi için manşette tıklayınız: CV_Ahmet_SALTIK

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir