Vatan Partisinin SURİYE ZİYARETİ


SURİYE ZİYARETİ

portresi

 

 

 

 

Dr. Ceyhun BALCI
https://cumhuriyetciyorum.wordpress.com/2015/03/03/suriye-ziyareti/, 3.3.15

emperyalizme_ve_terore_karsi_birlikte_direnecegiz_h64211_5daaa

  • Türkiye, vatan ve millet sevgisinden yoksun bir iktidar önderliğinde yakın tarihinde rastlanmamış bir karmaşaya yuvarlanmış bulunuyor.

Irak’la başlayan güney komşularımızdaki yangın Suriye’nin de içine çekilmesiyle yayılmış oldu. Böylelikle Irak’taki dilimleme çalışmalarına Suriye eklendi.

Ege Denizi’ndeki 16 dolayında adacık ve kayalığın Yunanistan tarafından ele geçirilmesi karşısında sessiz kalabilen yetkililerimizin, Şam’daki Emevi Camisi’nde namaz kılma sevdaları Süleyman Şah Karakolu’nun yitirilmesiyle sonuçlanmış oldu.
Çok daha kötüsü gerek Irak ve gerekse Suriye’de yaratılmış olan emperyalist güdümlü karmaşaya verdiğimiz destekle kendi iç ve dış güvenliğimizi de tehlikeye düşürmüş olmamızdır. Komşu Suriye’ye terör ihracatı yapmanın getirdiği onursuzluk da cabası!

İktidar ve onun gizli ortağı HDP bu karmaşadan rahatsızlık duymuş gibi görünmemektedir. Özellikle HDP, kundaklanan Suriye’de oluşan boşluktan yararlanan eşkıyanın kurduğu kantonlarla utanç değil tersine övünç duyduğunu saklama gereği duymamaktadır.
Türkiye’nin iç ve dış güvenliği birlik ve dirlik içinde bir Suriye’yi vazgeçilmez gereklilik olarak dayatıyor. Başka deyişle Suriye ile dayanışma içinde olmak yalnız Suriye halkına değil Türk halkına da mutluluk sağlayacak çok önemli bir girişimdir.

İşin ilginci bu yaşamsal ve onursal girişim TBMM’de grubu bulunan partilerden değil de
çiçeği burnunda Vatan Partisi’nden gelmiştir.
Vatan Partisi öncülüğünde hem partilileri hem de partili olmasalar da konuya duyarlıları kapsayan bir heyet birkaç gündür Suriye’dedir!

Bugün Beşşar Esad’la görüşen heyetin çok önemli ve anlamlı bir girişime imza attığının
altını çizmek gerekir. Bu girişim Türkiye’nin yararına bir eksikliği gidermesinin yanı sıra, emperyalist saldırganlık karşısında vatan savunması yapmakta olan komşu Suriye ile dayanışma bakımından da anlamlı ve önemlidir!

Yurtta barış, dünyada barış! ilkesinin gereği yerine getirilmiştir.
Bu girişim TBMM’deki “dörtlü koalisyon”un ipliğini pazara çıkartması bakımından da
yararlı olmuştur.
Önümüz seçim!
TBMM’de 5. bir partinin varlığının da çok yararlı olacağı görülmüştür!

==================================

Dostlar,

Meslektaşımız Dr. Ceyhun Balcı‘ya özlü ve yerinde içerikli yazısı için teşekkür ediyoruz.

Elbette içeriğini de paylaşıyoruz..

Sevgi ve saygı ile, 04.03.2015 

Dr. Ahmet Saltık
www.ahmetsaltik.net
profsaltik@gmail.com

Yayınlayan

Ahmet SALTIK

Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof.Dr. Ahmet SALTIK’ın özgeçmişi için manşette tıklayınız: CV_Ahmet_SALTIK

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir