Zaman; kendini ele verdi

 

Sevgim Yavuz
AYDINLIK,
19 Aralık 2014

BALYOZ davası avukatlarından Celal Ülgen sahte olduğu ortaya çıkan 11 ve 17 no’lu CD’ler için daha önce kezlerce çelişkileri bildirdiklerini ancak mahkemenin
kabul etmediğini söyledi. Zaman gazetesi de bunu kullanarak komutanları “darbecilikle” suçlamıştı. Balyoz savcılarının avukatlardan gizlediği CD’nin fotoğrafını ise ilk kez
Zaman yayımlanmış, el yazısının Tuğgeneral Süha Tanyeri’ye ait olduğunu iddia etmişti.

İncelelen 11 ve 17 no’lu CD’lerin üzerindeki “Or.K.na” ve “K.özel” el yazılarının makineyle yazıldığı ortaya çıkmıştı. Bilirkişi Prof. Dr. Salih Cengiz’in hazırladığı raporla davada dayanak gösterilen “en önemli kanıtlar” da böylece çökmüş oldu.

Ülgen şöyle devam etti:

“Sahteciliği ortaya çıkan 11 ve 17 no’lu CD’ler sahte dijital verilerin en başında gelmekteydi. Çelişkileri mahkeme va kamuoyuna bildirdik. Bize yanıt olarak;

“Bunlar sahtedir diyorsunuz ama bu yazılar Süha Tanyeri’nin yazıları ile uyumlu.” denildi. Zaman haber yaptı. CD’lerin fotoğrafları bize aylarca verilmedi. Gazetelerde çıktıktan sonra bunu örnek göstererek fotokopileri alabildik.”

“Bugün özgür medyadan söz eden geçmişin yandaş medyası, siyasal iktidarla gerçeklerin üzerine beton dökme konusunda anlaşmışlardı.” diyen Ülgen, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Şimdi canları yanmaya başlayınca ‘özgür medya’ sözüne sığındılar.
Odatv davası sırasında Soner Yalçın ve Barış Terkoğlu için

‘Bunlar gazeteci oldukları için değil terörist oldukları için tutuklular..’
diye manşet atanlar bugün özgür medya kavramlarının gölgesine bile sığınamazlar.”

====================

Dostlar,

Sayın Av. Celal ÜLGEN ülkemizin yüzakı hukukçularındandır.

portresi

Balyoz ve Ergenekon vb. ABD kaynaklı – AKP taşeronluğunda uygulanan kumpas – tertip davalarda yılmaz bir hukuk savaşçısı olarak gerçeği kovaladı yıllarca.. Türlü engellemelere karşın. İğneyle kuyu kazarcasına sabır ve dirençle.. Türk hukuk tarihine geçti kurban edilmek istenen insanların haklarını vargücüyle savunması..

Dostluğundan övünç duyduğumuz Av. Sayın Celal Ülgen ile İstanbu’da birçok kez
ADD açıkoturumlarında (panellerinde) aynı masayı paylaştık.

En çok iz bırakanı ise, Ümraniye Kapalı Cezaevinde Cumhuriyet’in Anlamı – Tutuklu Hükümlülerin Sağlık Hakları üzerine tutuklu ve hükümlülere verdiğimiz konferans idi..

Sunuşumuzu hep olduğu üzere görsel olarak yapacaktık.  Power point yansıları cebimizdeki bir çubuk bellekte (memory bar) idi. Birkaç noktada aranmıştık.
Bu taşınır belleği Cezaevi konferans salonuna götürmemize izin verilmiyordu.
O zaman konferansımızı salt konuşarak verecektik. Oysa biz hem göze hem de kulağa seslenerek (audio – visual) daha kalıcı ve etkili bir görsel – işitsel ileti vermek istiyorduk.. Sonunda, Sn. Av. Celal Ülgen‘in girişimiyle yetkili savcıdan özel izin alınabildi ve konferansı birlikte sunduk..

Tarihler 22.10.2009 idi.. 5 yıldan daha çok bir zaman geçmiş aradan..
ADD Tuzla Şubemizin özel bir etkinliği idi..

Sn. Av. Celal Ülgen‘i tarifi olanaksız özverisi ve büyük hukuksal başarısı için kutluyoruz..
Dileriz bu hukuk cinayetini işleyen yargıç – savcılardan da hesap sorulabilecektir.
Hukuksuz Özel Yetkili Mahkeme kararlarını onayan ilgili Yargıtay yüksek yargıçları da dahil!

Sevgi ve saygıyla.
19.12.2014, Ankara

Dr. Ahmet SALTIK
www.ahmetsaltik.net

Yayınlayan

Ahmet SALTIK

Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof.Dr. Ahmet SALTIK’ın özgeçmişi için manşette tıklayınız: CV_Ahmet_SALTIK

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir