Bayramlık haberler : 6. Kattan Atlayan Keçi Heval’i Öldürdü..


Bayramlık haberler : 6. Kattan Atlayan Keçi Heval’i Öldürdü..

Diyarbakır’da dün akşam saatlerinde dünyada eşine az rastlanır bir olay gerçekleşti. Kurbanda kesilmek için alınan bir keçi, 6 katlı binanın çatısından atlayarak evlerinin önünde arkadaşları ile oyun oynayan 13 yaşındaki Heval Yıldırım’ın üzerine düştü.
Ağır yaralı olarak hastaneye kaldırılan Yıldırım yapılan tüm müdahalelere karşın yaşamını yitirdi. Olayla ilgili soruşturma başlatan savcı, ”Dünyada buna benzer bir olay yaşandığına inanmıyorum.” dediği belirtildi.

Diyarbakır'da dün akşam saatlerinde dünyada eşine az rastlanır bir olay gerçekleşti.

© DHA Diyarbakır’da dün akşam saatlerinde dünyada eşine az rastlanır bir olay gerçekleşti.

Olay, Diyarbakır’ın merkez Yenişehir İlçesi Ferit Köşk Mahallesi 387. Sokak üzerinde dün akşam saatlerinde meydana geldi. Sokak üzerindeki Arzum Yapı Kooperatifi
B Blok’taki 6 katlı binada meydana geldi. Binada oturan bir kişi, Kurban Bayramında kesmek için aldığı bir keçiyi bırakacak yer bulamayınca binanın çatı katına bıraktı. Yaklaşık 1 metre yüksekliğinde korkuluklarında bulunduğu çatıdaki keçi,
henüz belirlenemeyen nedenle korkulukları aşarak 6. kattan aşağıya atladı.

HEVAL’İN ÜZERİNE DÜŞTÜ

Çatıdan atlayan keçi, o sırada binanın önünde arkadaşlarıyla oyun oynayan Hasanpaşa Ortaokul 7’inci sınıf öğrencisi Heval Yıldırım’ın üzerine düştü. Ağır yaralanan Yıldırım, çevrede bulunalar tarafından hemen Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne götürüldü. Yıldırım, burada yapılan tüm müdahaleye karşın yaşamını yitirdi. Oğlunun eşine ender rastlanır bir şekilde yaşamını yitirmesinin üzüntüsünü yaşayan 7 çocuk babası Mehmet Yıldırım, oğlunun büyük heyecan ile bugünü yani bayramı beklediğini, dün akşam saatlerinde binaya girerken kendisinin de eve gelmesini söylediğini belirterek, ”Benimle 2. kata dek çıktı, sonra aşağı inip arkadaşları ile oynayacağını söyledi. Ben de evde çocuklar olmayınca binadan çıkıp camiye doğru gittim. Bu arada bir yakınım beni arayarak bizim binamızdan bir şey düştüğünü söyledi. İnsanlar o tarafa koşunca ben de geldim ve olayı öğrendim. Binanın çatısından düşen keçi oğlumun üzerine düşmüş ve oğlum ağır yaralanmıştı. Hastanede yapılan tüm çabalara karşın kurtarılamadı. Bu olay karşısında söyleyebileceğim bir şey yok. Savcı bile bu tür bir olayın dünyada ilk kez olduğunu söyledi.” diye konuştu.

BAYRAMLAŞMA YERİNE TAZİYELERİ KABUL ETTİ

Baba Mehmet Yıldırım, oğlunun bayrama hazırlık yaptığını ve bayram için elbiseler alıp çok heyecanlandığını ifade ederek, ”Ama bugünü görmek nasip olmadı” dedi. Dün akşam saatlerinde 7 kişilik ailesi ile bugünün yani bayramın birinci gününün hazırlığını yapan Yıldırım ailesi, bugün bayramlaşmak yerine taziyeleri kabul etti. (Kaynak: DHA)

=======================================

Evet dostlar,

Tanrı da bayram tatilinde galiba..

Türkler ve Müslümanlarla hiç hatta özellikle ilgilenmiyor korkarız.

MHP’li kardeşlerimizin duaları kabul edilmemiş görünüyor.

Tanrı Türk’ü korumuyor!

Irak Tükleri (Türkmenler deniyor saçma sapan bir anlatımla) perişan ve Müslüman Türkiye Türkmenler (=Dış Türkler) dışında kim varsa, başta Kürtler, Ezidiler, Sünniler.. sahip çıkıyor. Müslüman Türkiye’nin Müslüman iktidarından Tanrı da bezmiş – yılmış gözüküyor. Müslüman dünyası, “Hıristiyan kefereler”(!) eliyle kan – revan içinde.

“İşimiz Allah’a kalmış..” umudu da yok artık..

İyi bir bayram haberi olmadı ama görünen böyle..

Sevgi ve saygıyla.
05.10.2014, Manavgat

Dr. Ahmet SALTIK
www.ahmetsaltik.net

Yayınlayan

Ahmet SALTIK

Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof.Dr. Ahmet SALTIK’ın özgeçmişi için manşette tıklayınız: CV_Ahmet_SALTIK

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir