EGEMENLİĞİN SATILMASI


EGEMENLİĞİN SATILMASI

T.C. SATILMIŞ DENGİZ
24.4.14

Dün Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımızdı.
Egemenlik; bir milletin, sınırları belli bir coğrafyada bayrak dalgalandırıp,
adalet dağıtıp, düzen kurmak için güç ve irade göstermesidir.

Egemenlik için milletinizle birlikte gücünüz ve kuvvetli istenciniz olacak.
Kuvvetli istenciniz yani iradeniz yoksa millet sandığınız, kuru kalabalıktan öte bir şey değildir. İdeolojisi olmayan gurupların ürettikleri kurum ve organizasyonlar da son tahlilde çetedir.

 • Ulu önder Atatürk’ün kuruluş felsefesini verdiği T.C., plan ve mimari yapısıyla bütün dünyanın hayranlıkla izlediği ender bir eserdir.

23 Nisan 1920 BMM kuruluş kararlılığı, bize bir vatan bahşetmiştir.
Bu esere kıskançlık ve haset besleyenler daha başlangıcından bu yana sövmekte, çamur atmakta, iftira etmekte; dahası toplanıp “birlikte yıkalım” diye yakın buldukları devletlere çağrılar yapmaktadırlar.

Ülkemizin başbakanı, egemenliğimizin bayramında verdiği demeçle
Ermeni şantaj ve yalanlarına selam durmuştur. Olmayan bir suçu varmış gibi kabul etmiş ve sorumlu olarak da tehcir kararını göstermiştir. Ceddim diye övündüğü Osmanlıyı da bir çırpıda satışa getirmiştir. En etkili ve yetkilimiz,
kendi milletini neden sırtından hançerler?

Bunun tek nedeni koltuk sevdasıdır. Tayyip Bey aile iktidarının geleceğini ve garantisini Çankaya’da görmektedir. Aksi halde rüyanın birden kabusa döneceğini, sanık sandalyesinde ifade vereceğini çok iyi bilmektedir. ‘’Cumhurbaşkanlığı koltuğu çantada keklik değildir’..’ sözüne “Senin de kasetin var..” karşılığını vermiştir. Güç gösterisine azıcık halel getiren AYM kararlarına, anında S. Mirzabeyoğlu fotoğrafları sızıntısıyla yanıt gelmiştir.

Cumhurbaşkanı seçilirsem yetkilerim de olur” diyerek ve diasporaya
selam sarkıtarak dışarıya; “Güçlü bir Tayyip size çok daha iyi hizmetler sunar.” iletisi yollamıştır.

 • “Bu diyarda seçeneğim yok, benden vefalısını da bulamazsınız,
  Fethullah denen kılıcınızı tepemden çekin, kasetimi piyasaya sürmeyin..”
  çabasıdır anlatılmak istenen.
 • “Görmüyor musunuz nasıl sahne aldığımı? Gerek var mı kaset çıkarmaya? Muhalefetin Binnaz’ı bile bana hayran. Bahçeli’si ‘Bu millete bu kadar eziyet fazla.’ diyor, yutkunuyor ama gerisini getiremiyor. Kimse de ne söylemek istediğini bir türlü anlamıyor. Kılıçdaroğlu elçiyle yediği gizli yemekler sonunda enstrüman rolünün açığa çıkmasının şaşkınlığında.”
 • “İçeridekiler ve de dışarıdakiler şunu kafanıza iyice sokun;
  ‘Seçeneğim yok.’ MİT yasasını gücümü pekiştirmek için çıkardım, onaylamasınlar veya mahkemede bozsunlar da görelim.”
 • “Taksim’e kimseyi sokmayacağım, girsinler de görelim. Çankaya’ya da çıkıp başkan olacağım, kim engel olacakmış alnını karışlarım.
  İçeridekileri bana bırakın yeter ki, dışarıdan bir dirsek yemeyelim.”

Aziz milletim, Başbakanınızın sergilemekte olduğu günümüz politikası aynen yukarda açıklandığı gibidir.

“Ben modern padişah olmak istiyorum..” diyor ve devlet aygıtı da zoraki teslim alınmış durumdadır. Kanıtı 30 Mart 2014 yerel seçimleridir, baştan sona şaibedir. İleride yapılacak seçimlerde fare çeteleri işbaşı yapacaktır bilesiniz. Milletin önüne gezi direnişi benzeri bir seçenekten başka çıkar yol bırakılmıyor. Tam bağımsızlık ve birlik bütünlük için yeni bir irade koymanın zamanı gelip çatmıştır.

 • MUSTAFA KEMAL’İN ASKERLERİYİZ! 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.