AMAN İSTİKRAR BOZULMASIN


AMAN İSTİKRAR BOZULMASIN

portresi3

Rifat SERDAROĞLU

 

 

Kasımpaşa’daki bitirimhanelerde “Aman İstikrar Bozulmasın” cümlesinin açılımı “Uyandırma Kerizi” demektir. Yani Erdoğan ve O’nun gazete-televizyonları “Aman İstikrar Bozulmasın” dediği zaman, biz normal vatandaşlar bunu “Uyandırma Kerizi” diye anlamalıyız.

Tabii ki bu arada, uyanmamızı istemeyen AKP,
uyanmaması istenen ise Türk Milleti oluyor!…

AKP 12 yıldır tek başına iktidar mı?
Evet, 12 yıldır iktidardadır, hem de tek başına.

-AKP’de Erdoğan’ın her dediği yapılır mı?
Anında yapılır. Erdoğan ne isterse o olur.

-Erdoğan 12 yıldır Türkiye’nin tüm politikalarını tek başına yönetmektedir,
diyebilir miyiz?
Doğrudur. Erdoğan’ın her dediği yapılır. En ufak bir tereddüt gösteren kişi,
Bakan bile olsa, Erdoğan tarafından tekme-tokat dövülür ve kapının önüne konulur.

-Erdoğan, istediği her yasayı TBMM’ den geçirecek güce sahip midir?
Evet, bu gücü vardır.

-Cumhurbaşkanı ve Milli Güvenlik Kurulu Üyeleri (Asker-Sivil),
Erdoğan’ın sözünün dışına çıkabilirler mi? İtiraz edebilirler mi?
Mümkün değil. Hele Abdullah Gül ve Özel Paşa asla itiraz edemezler!…

Bu doğrular bizi şu kesin kanıya götürür; 2002’den bu yana Türkiye’de olan
her işten “iyi-kötü” olmak üzere Erdoğan “Siyasi Sorumludur.” Daha açık bir anlatımla; Cumhurbaşkanlığı + TBMM + Bakanlar Kurulu + Yargı= Erdoğan…

Şimdi beraberce düşünelim;

*AKP İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı Binali Yıldırım’ın organizatörlüğünde, Erdoğan’ın emri ile bazı Devlet İhalelerine giren işadamlarına salma atıp, ATV+Sabah Grubunun satın alınması için kanuna aykırı olarak 630 Milyon Dolar toplandı mı?

-Toplandı. İsmi geçen işadamları bu iddiayı kabul ettiler. Paraları da takır-takır “Haram Havuzuna” verdiler. Cumhuriyet Savcısı bu olayı tespit etti ve Fezleke düzenledi. Peki, ne oldu?

HIŞŞŞT, AMAN İSTİKRAR BOZULMASIN, UYANDIRMAYIN KERİZİ…

*Banka Genel Müdürünün evindeki ayakkabı kutularında 4,5 Milyon Dolar bulundu mu? Bakan çocuklarının evlerinde kasalar- milyonlarca dolarlar- para sayma makinası bulundu mu? Bakan çocuğunun aylık kirası 20 Bin Avro (60 Bin TL) olan bir evde oturduğu belirlendi mi?

-Bunların hepsi oldu. Televizyonlar, gazeteler gösterdi. Tutuklandılar. 1 ay sonra gerekli değişiklikler yapıldı ve bu avantacıların hepsi serbest bırakıldı mı? Bırakıldı. Kuşlar kadar özgürler. Orgeneral Hurşit Tolon ise, hala zindanda!

HIŞŞŞT, AMAN İSTİKRAR BOZULMASIN, UYANDIRMAYIN KERİZİ…

*Erdoğan – Bilal – Sümeyye arasında geçen “Sıfırlama” konuşmaları, doğrulanmadı mı?

-Sümeyye’nin Ankara-İstanbul uçuşu, aralarında geçen telefon konuşmalarının trafik bilgileri dakika-dakika doğrulandı. Doğrulandı da ne oldu?

HIŞŞŞT, AMAN İSTİKRAR BOZULMASIN, UYANDIRMAYIN KERİZİ…

*Erdoğan 12 yıldır “Komşularla Sıfır Sorun” politikasını uyguluyor mu?

-Erdoğan –Davutoğlu ikilisinin uyguladığı bu politika sonucu Erdoğan, sadece gezmek için bile, Bağdat’a – Gazze ‘ye – Kahire’ye – Şam’a – Trablus’a – Tunus’a gidebilir mi? Gidemez. Yakında Avrupa’ya da gidemeyecek.

Yesinler sizin “Sıfır Sorun” politikanızı.

HIŞŞŞT, AMAN İSTİKRAR BOZULMASIN, UYANDIRMAYIN KERİZİ…

*Erdoğan, son 8-9 yıldır dış dünyadaki bol miktardaki parayı Türkiye’ ye soktu. Bu para ile kalıcı yatırımlar yapmak yerine, Bankalar aracılığıyla insanlarımıza kredi kartı-tüketici kredisi olarak leblebi-çekirdek gibi dağıttırdı. Sonunda Türkiye’nin toplam borcu, tüm Cumhuriyet tarihince yapılan borcun 3 katına çıktı. 2002 yılında 2 Milyar lira olan toplam tüketici kredileri tam 125 kat artarak 2014 Ocak sonu itibariyle 250 Milyar liraya ulaştı.

Bu süreçte bireysel kredi kartları ile birlikte hane halkının toplam borç yükü 6,3 Milyar liradan, 333,6 Milyar liraya yükseldi.

İyi de bu işte bir “Katakulli” yok mu? Bankalar dışardan borç alıyor. Bu parayı faiz katarak vatandaşa satıyor ve para tüketime gitmiş oluyor. Tüketilen malların büyük bir kısmı ithal malı olunca, bu paralar tekrar yurtdışına gidiyor. Borcumuz arttıkça artıyor.

Olan vatandaşa oluyor.

Tamam da, bu borçlar nasıl ödenecek?

HIŞŞŞT, AMAN İSTİKRAR BOZULMASIN, UYANDIRMAYIN KERİZİ…

*Bebek Katili Öcalan şunları söylüyor;

“AKP’liler sanıyorlar ki beni oyuna getirdiler, imzalattık enayiye diyorlar. Dedim ki siz mahvoldunuz. AKP’ ye haberi yolluyorum. Enayiler farkında değiller. AKP benimle ortak imzalı bildiri yazmış. Tek cümlesi yeterli. Açıklarsam Türkiye’de yer yerinden oynayacak. Tayyip Bey yaptırıyor ama kendisi bunun altından çıkabilecek mi?”

Çok safmışsın be delikanlı, seni kandırmayan kalmamış. Cemaat 12 sene devamlı kandırmış, Esed kandırmış, Obama kandırmış, Avrupa Birliği kandırmış, sonunda Öcalan’ da kandırmış…

HIŞŞŞT, AMAN İSTİKRAR BOZULMASIN, UYANDIRMAYIN KERİZİ…

Abdestinden şüphen olsa ne olur, olmasa ne olur. Her tarafı b.k götürüyor.

Sağlık ve başarı dileklerimle. (27 Mart 2014)

Yayınlayan

Ahmet SALTIK

Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof.Dr. Ahmet SALTIK’ın özgeçmişi için manşette tıklayınız: CV_Ahmet_SALTIK

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir