CHP’li AYGÜN’den Başbakan Erdoğan Hakkında Suç Duyurusu

CHP’li AYGÜN’den Başbakan Erdoğan Hakkında Suç Duyurusu

CHP Tunceli milletvekili Hüseyin Aygün, Başbakan Erdoğan’ın Gülen Cemaati için kullandığı ‘Bunlar Şia’yı geçmiş vaziyette. Şia bunların eline su dökemez’ sözlerinden sonra, Başbakan Erdoğan hakkında Tunceli Cumhuriyet Başsavcılığına
suç duyurusunda bulundu.

Hüseyin Aygün, Başbakan Erdoğan’ın‘Nefret suçu’ işlediğini belirttiği suç duyurusunda
şu ifadelere yer verdi:

“Şüpheli Recep Tayyip Erdoğan, geçtiğimiz hafta Kanal 24 adlıtelevizyonda sunulan programda dini bir grup hakkında konuşurken “Bunların bir defa 3 tane önemli hasleti var, takiye var, yalan var, iftira var, üçünün neticesi fitne var, fesat var, bunlar Şia’yı geçmiş vaziyette. Şia bunların eline su dökemez” sözlerini sarf ederek Şia inancına mensup insanlara karşı nefret suçu işlemiştir.

Şia, sözlük anlamı itibariyle Şah-ı Merdan Pir Haydar-ı Kerrar On İki İmamlar’dan
Birinci İmam olan Ali’yel Murteza’nın takipçilerine verilen bir isimdir
.

Bugün gerek Türkiye’de gerekse de dünyada Şia inancına mensup milyonlarca insan yaşamaktadır.

Şüphelinin sözlerinin kelime anlamı itibariyle içeriği “…bunlar Hz. Ali takipçilerini geçmiş vaziyette, Hz. Ali takipçileri bunların eline su dökemez’dir.

Şüphelinin kendisi de İmam-hatip mezunudur. Şia’nın ne anlama geldiğini bilmemesi veya yanlışlıkla söylemiş olması ihtimali de yoktur.

Şüpheli halihazırda Başbakandır. Aynı zamanda bir partinin de genel başkanıdır. Dolayısıyla şüphelinin sarf ettiği sözler ceza kanunumuz açısından
suç teşkil etmektedir.

BAŞBAKAN NEFRET SUÇU İŞLEMEKTEDİR

Şüpheli sözleri ile “Hem Hz. Ali’ye, hem Hz. Ali takipçilerine” hakaret etmekte, Caferi / Alevi yurttaşlarımıza karşı halkı kin ve düşmanlığa tahrik etmekte ve
ayrımcılık yaparak nefret suçu işlemektedir
.

Bugüne dek hiçbir Türkiye Cumhuriyeti Devleti Başbakanı, kendi devletinin yurttaşlarına karşı böyle ayrımcı, hakaretamiz, kin ve düşmanlık güden sözler sarf etmemiştir. Şüphelinin bu sözleri sarf etmesi yeniden göstermektedir ki, Tayyip Erdoğan adlı kişinin zihin dünyasında açık bir şekilde Alevi düşmanlığı vardır.

Şüpheli, “Şia” ile ilgili sözleriyle açık bir şekilde “halkı kin ve düşmanlığa tahrik“ “nefret“ ve “hakaret“ suçunu işlemiştir.”

Hüseyin Aygün suç duyurusunun sonunda, Başbakan hakkında soruşturmaya başlanmasını ve fezlekesinin ivedilikle TBMM’ye gönderilmesini, nihayetinde Başbakan hakkında cezalandırılması istemi ile dava açılmasını talep etti.

Odatv.com, 21.3.14

Yayınlayan

Ahmet SALTIK

Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof.Dr. Ahmet SALTIK’ın özgeçmişi için manşette tıklayınız: CV_Ahmet_SALTIK

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir