İstanbul – Pangaltı’da Öldürücü Polis Gazı Saldırısı


İstanbul – Pangaltı’da Öldürücü Polis Gazı Saldırısı

Dostlar,

İstanbul’dan bir hekim meslektaşımız Dr. Nazmi Algan‘ın 12 Mart 2014 günü (dün) Pangaltı’daki yoğun gaz saldırısını anlatan iletisi tarihe not düşecek durumda..

İbretlik ve yürekler acısı..

Öyle bir durumdayız ki, Tunceli’nde polis gazından polis ölüyor!

Tayyip bey bu ne haldir??

Hangi “ileri demokraside” böylesi bir devlet zulmü var??
Yine destan mı yarattı İstanbul polisi?
Halkına öldüresiye şiddet kullandı ve bizim vergilerimizden
ikramiye ödendi haa?? 
Yüce Tanrı bunları senin yanına kor mu, azıcık düşünsene..

Okuyalım, okutalım ve düşünelim..
ileti aşağıda ve hiç dokunmadan (imlasına vs.) paylaşıyoruz..

Nasıl aşacağız bu kuşatmayı ??

Ciddi ciddi öneriler üretelim..

Sevgi ve saygı ile.
13.3.14, Ankara

Dr. Ahmet SALTIK
www.ahmetsaltik.net

======================================

sevgili arkadaşlar,

bu öğlen saat 13.00 gibi beşiktaştan galatasaray üniv öğrencileriyle yıldıza doğru yürümeye başladım.daha sonra mimar sinan ün. ve yıldız teknikten katılımlarla binlerce kişi şişliye doğru aktık.hemen hepsi öğrenci olan gençlerle yürürken 70 li yıllardaki gibi genç ve öfkeliydim.gayrettepe üstünden mecidiyeköy ve şişliye varıp yüzbinlerin arasına karıştık.
daha sonra pangaltı kavşağından feriköy mezarlığına ulaştık ve kalabalıktan mezarlığa giremedik.telefonla arkadaşlardan berkinin toprağa verildiğini öğrenip geriye yürüyerek gene pangaltıya döndük.istanbul tabip odası bayrağını taşıyan mehmet binboğa, ttb bayrağını taşıyan metin günay , hüseyin demirdizen beraberdik.
cep telefonumdan ödp’li arkadaşlarım barikata yakın önlerde olduklarını haber verince ,öne doğru yürüyerek yanlarına gittim.bu arada çok acıktığımdan bir fırından peynirli börek alıp yemeye başladım.tam ramada otelinin köşesindeydik.
o anda saat 17.30-40 gibi olmalı şimdiye kadar ne 1 mayısta ne gezi olaylarında görmediğim bir şiddetle saldırdılar.biraz evvel hürriyet gazetesi web sitesinde gördüm.link vermeyi beceremem.lütfen bakın “korku filmi gibi” ve “bayıltana kadar gaz” diye iki ayrı başlıkta hem video hem de bir sürü resim var.
arka arkaya yüzlerce gaz bombası attılar.ilk ara sokağa kaçtım,köşe başından gene attılar ,bir dükkanın önündeki buzdolabına çarpıp ayağımın dibine geldi.hazırlıksız olduğum için maske,gözlük birşey de yok.nefesim kesildi,hızla bir kapıdan içeri daldım,gözünü açmak mümkün değil biber gibi yanıyor.orasıda iki katlı bir işyeri-dükkan gibi birşey,kapılar kapalı,kimse yok.gaz içeri de girdi, iyice boğuldum ve kendimi dışarı attım.tabii bunları anlatırken sağımda solumda da bir sürü insan var.artik ciğerlerim içerden parçalanacak gibi korkunç bir yanma hissiyle nefes alamaz hale geldim,başım dönmeye başladı.( 57 yaşında, çift ilaçlı hipertansiyon hastasıyım) karşı kaldırımdan gençler bir kapı ağzındaydı, amca gel diye bağırdılar ve biri yanıma gelerek,omuzladı ve karşı apartmandan içeri soktu.hızla ikinci kattaki bir terzi dükkanına girdik.içerde 5-6 kişi daha vardı.içersi de gazlıydı, ama dişarıya göre daha iyiydi.yığıldığım bir iskemlede birkaç dakika sonra kendime geldim.sokakta ,ana caddede çatışmalar, polis saldırısı hiç bitmedi.cadde üstünde bir lokantanın içine gaz bombası atmışlar, görenler anlattı.
ortalık biraz sakinleşince arka sokaklardan dolapdereye inerek uzaklaştım.bir taksiye atlayarak eve geldim.
devletin bir yurttaşını tammüden öldürme girişimini yüzlerce kişiyle birlikte bedenimde hissettim.
sonra egemen bağış’ın  bizler için “nekrofiller” dediğini duydum,lal oldum insanlığımdan utandım,söyleyecek söz ,yazacak kelime bulamadım.
 
beşiktaş meydanında ki kocaman bir pankartla  bitiriyorum:
 
bize kartal kanadıdır
 senin o güzelim kara kaşların
söz olsun dönmek yok geriye 
o ekmeği almadan
BERKİN ELVAN
                                    çarşı                                                              nazmi algan

Yayınlayan

Ahmet SALTIK

Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof.Dr. Ahmet SALTIK’ın özgeçmişi için manşette tıklayınız: CV_Ahmet_SALTIK

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir