İlker Başbuğ: Davaların kurgu olduğu görüldü


İlker Başbuğ: Davaların kurgu olduğu görüldü

Dostlar,

Dileyelim Pazartesi sabahı, tüm kumpas tutsağı yurtseverler salıverilsin..

Veee, oturup sonrasını planlayalım..

Sonuç, özveriyle direnen halkımızın başarısıdır.

İlker Başbuğ Paşa’ya da çooook geçmiş olsun..

  • Şimdi geleceği planlama zamanıdır.

Yüce Türk Milletine selam olsun!

Sevgi ve saygı ile.
9 Mart 2014, Yozgat

Dr. Ahmet Saltık
www.ahmetsaltik.net

======================================

İlker Başbuğ: Davaların kurgu olduğu görüldü
10 Şubat 2014 Pazartesi 10:40

Sivil memurundan Genelkurmay Başkanı’na kadar personelin ve komuta kademesinin tutuklanmasına gerekçe olarak gösterilen 5 No’lu harddisk hakkında Genelkurmay eski Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ ile Genelkurmay eski 2. Başkanı emekli Orgeneral Hasan Iğsız ve Tuğamiral Alaettin Sevim’in Avukatları, TÜBİTAK bilirkişilerinin 5 No’lu harddisk ile ilgili hazırladığı raporla Balyoz, Poyrazköy ve Askeri Casusluk, Malatya Zirve ile Ergenekon davaların kurgu olduğunun bir kez daha görüldüğünü belirtti.

Ergenekon_davalari_hepsi_kurgu

 

 

 

 

ANKARA- İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi’nin, İnternet Andıcı ile Ergenekon davasının birleştirilmesine ilişkin kararında, 5 No’lu harddisk içerisindeki “proje” ve “kitleşim” isimli dijital verileri gerekçe olarak gösterdiğinin ifade edildiği açıklamada, iki dijital veriden özellikle “proje” isimli verinin “irtica ile mücadele eylem planı”nın taslağı olduğu ve sivil memurdan Genelkurmay Başkanı’na kadar bir çok ismin tutuklandığı belirtildi.

Açıklamada, “Donanma Komutanlığı’nın Askeri Savcılığı’nca görevlendirdiği bilirkişi heyetince hazırlanan 14 Ocak 2011 tarihli raporda aralarında proje ve kitleşim isimli dijital verilerin de bulunduğu 5 No’lu Harddisk içindeki yüzlerce dijital verinin harddiskin kullanımdan kaldırıldıktan sonraki bir tarihte sistem tarih/saati değiştirilmiş başka bir bilgisayardan aktarılarak kaydedilmiş oldukları belirtilerek manipülatif olarak nitelendirilmiştir” denildi.

TÜBİTAK RAPORU İLE DONANMA RAPORU DOĞRULANDI

Adli Bilirkişinin talep üzerine 5 No’lu harddisk üzerinde inceleme yaptığını ve
mütalaası İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi’ne sunduğunun anlatıldığı açıklamada, İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi’nin bilirkişi raporunu ve mütalaalarını dikkate almadığı, mahkemece bilirkişi incelemesi yaptırılmasına ilişkin talepleri reddettiği belirtildi. Poyrazköy davasına bakmakta olan İstanbul 12. Ağır Ceza Mahkemesi bilirkişi incelemesi taleplerini kabul ederek, 5 No’lu harddisiki TÜBİTAK’a gönderdiğinin hatırlatıldığı açıklamada, “TÜBİTAK bilirkişileri tarafından hazırlanan 20 Ocak 2014 tarihli raporda 5 No’lu harddisk üzerinde 28 Temmuz 2009 tarihinden sonra oynama tespit edilerek bildirilmiştir. Söz konusu rapor ile Donanma Komutanlığı Bilirkişi Heyeti ve diğer uzman kişi raporları doğrulanmış, 5 No’lu harddiks kumpas için kullanıldığı ortaya İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesince İlker Başbuğ ve karargahının tutuklanmasına kadar vardırılan internet andıcı ve irtica ile mücadele eylem planı davalarının delili olarak kabul edilen, Ergenekon isimli dava ile birleştirme gerekçesi olarak da gösterilen proje ve kitleşim isimli dijital verilerin içinde bulunduğu 5 No’lu harddisk ile ilgili TÜBİTAK bilirkişilerince hazırlanan 20 Ocak 2014 tarihli raporla Balyoz, Poyrazköy ve Askeri Casusluk, Malatya Zirve ile Ergenekon davalarının kurgu olduğu bir kez daha görülmüştür” denildi. (Anka)

http://www.yurtgazetesi.com.tr/gundem/ilker-basbug-davalarin-kurgu-oldugu-goruldu-h48420.html, 9.3.14

Yayınlayan

Ahmet SALTIK

Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof.Dr. Ahmet SALTIK’ın özgeçmişi için manşette tıklayınız: CV_Ahmet_SALTIK

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir