11-12 Eylül 2013, Bağdat Cad. Forumu ve Çağrışımları


Dostlar
,

Sn. Türker Ertürk paşa, kendisinin ve Sn. Uğur Dündar‘ın görev alacakları 2 forumun duyurusunu yollamış.. Biz de üst bölümdeki dizeleri ekleyerek size sunuyoruz..

Bagdat_Caddesi_Forumu_11-12_Eylul_2013

Öyle ki, ABD derin devletinin bu komployu kendisinin düzenlediği de yazılıp çizildi. Gerçekten oyun büyüktü.. Koca Kuzey Afrika ve Ortadoğu’da 22-24 ülkenin sınırları yeniden çizilecek, TÜRKİYE DAHİL toprak yitirecek, yeni karakol devletçikler inşa edilecekti.

Bu istasyon şefliği yapacak kukla devletçikler (Barzani, Talabani örnekleri!) hem “büyücek” ülkelerin parçalanarak etkisizleşmesine
yol verecek hem de bölgedeki petrol, su, tarımsal kaynakları ABD – AB emperyalizmine açacaktı. Yükselen Asya rekabeti (Çin, Hindistan, Japonya, Güney Kore, Rusya, hemen güneyde Brezilya vd.) mutlaka durdurulmalıydı. BRICS ülkeleri son zamanların en ciddi baş ağrısı ABD’ye.

Bu arada Lozan ve Misak-ı Milli ile “pek böbürlenen” (!) Türkiye de toprak yitirerek psikolojik eşik yıkılacaktı. PKK bölücü terörü ile de desteklenerek Kurulacak Büyük Kürdistan zamanla İsrailleştirilecek, Orta Asya’dan Doğu Akdenize 1200 km’lik bir “altın şerit” hinterland, örtük sömürge teritoriyal alanı olarak vesayet altında, vekaleten Kürtler tarafından yönetilecekti.

Yazmayı unutmayalım; bu arada Kürt kardeşlerimiz de belki bin yıldır birlikte yaşadıkları Irak, Suriye, İran ve Türkiye coğrafyasından kurtulacak(!) kendilerini sözde özgür Büyük Kürdistan Devletinin sahibi sanacaklardı.. Gerçekte postmodern sömürge bir kukla devlet yaratılarak bu kez Müslüman kardeşleri ile yaşamı – coğrafyayı paylaşmak yerine Kürtler, Musevi kardeşlerinin yönetiminde çok daha özgür (!) olacaklardı..

Eh, emperyalizmin sağlayacağı özgürlük de bundan ala olamazdı!?

Sahi, tarihte örneği var mı, eşyanın (burada emperyalizmin) doğasına uygun mudur halkları özgürleştirmek; ya da tanımı gereği tam tersi mi?

İkincisine “evet” ise, PKK nasıl bir sol (Marksist – Leninist) örgüt ki, emperyalizm ile işbirliği veya maşası olarak Kürt kardeşlerimiz için özgürlük savaşı veriyor?!

Yineleyelim mi?

 • “Emperyalizm ile işbirliği yaparak özgürlük savaşı” !?

Hangi akla hizmet?..

Legali – illegali, PKK’sı, PKK’lısı, BDP’lisi, KCK‘lısı..
bilumum aynı yol yolcuları.. Bu 2 kritik soruya verecek yanıtları var mı??

Çare;
* Yaşadıkları coğrafyada uluslaşarak ülkelerinin halkıyla kaynaşmak
* ve eşit yurttaşlık temelinde ulus devlet çatısı altında
* demokrasiyi – insan haklarını – ekonomiyi birlikte geliştirmektir;
emperyalizmle işbirliği yaparak kardeşlerine silah çekmek değil!

BOP haritası aşağıda.. Biz paranoid değil gerçekçiyiz.
Yalın ve çarpıcı gerçekleri görecek denli “özgürüz”!
Bize “bunlar komplo kuramı” ya da “siz paranoidsiniz” diyenler aynada kendilerine bakmalı.

Kendileri mi kan uykusundalar, bizi mi kandıracaklar??

Haziran 2006’da ABD Armed Forces Journal‘de, ABD Ordusu’nun resmi yayın organında Alb. Ralph Peters imzalı olarak çıktı.. Adım adım uygulanıyor da..
İtalya’da NATO toplantısında Türk subaylarına sunuldu ve subaylarımız toplantıyı
terk ettiler.. Türk Dışişleri ne yaptı??

Türkiye’nin de bölündüğü (!?) bu haritadan açıkça izleniyor.. Bu projenim adı BOP
ve T.C. Başbakanı da tarihin ender olarak kaydettiği ya da büyük olasılıkla ilk kez kaydedeceği bir biçimde ülkesinin bölünmesini de apaçık içeren bir tasarımda
ABD başkanı ile birlikte Eşbaşkan.. Ya da O’nun yamağı..

BOP_haritasi

11 Eylül 2013 akşamı Türker Paşa bu yakıcı gerçekleri Bağdat Caddesi Forumunda izleyicileriyle paylaşacaktır sanırız.. Biz de fazlasını O’nun değerli bir emekli amiral olarak engin birikiminden öğreneceğiz..

*****

Ertesi gün de 12 Eylül 1980 gerici askeri darbesinin -33. yılı bitiyor-..
Usta ve yurtsever gazeteci Sn. Uğur Dündar bir muhasebe yapacaktır.

3 Kasım 2002 seçimleriyle yapılan postmodern darbeyle ülkemizin başına bela edilen AKP iktidarının yaptıklarının 12 Eylülcülerin, ABD’nin “Our boys” dedikleri Türk generalleri çoook aştığını herhalde söyleyecektir..

Haziran 2013 Gezi eylemlerinden bu yana 20’li yaşlarda 5 gencimizin, bizzat Başbakanın kışkırtıp yüreklendirdiği, “destan yazdılar” (!) diye ödüllendirdiği polisler tarafından öldürüldüğünü de söyleyecektir..

************

Bu toplantılara emek verenlere teşekkür ediyoruz..
İzleyebilecek olanlara gıpta ediyoruz..

Kolay gelsin arkadaşlar..
Eli kanlı AKP iktidarının sonu yaklaşıyor..
5 masum gencin aziz ruhları, faillerini rahat bırakmayacaktır..
22 yaşındaki Ahmet Atakan da 10 Eylül 2013 günü kolluk şiddetiyle aramızdan ayrıldı.. Büyük acıyla not düşelim..

 • AKP iktidarı artık sürdürülemez aşamaya gelmiştir;
  meşruiyeti apaçık tarrtışılmak durumundadır.

Sevgi ve saygı ile.
Datça, 11.9.13

Dr. Ahmet Saltık
www.ahmetsaltik.net

 

Yayınlayan

Ahmet SALTIK

Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof.Dr. Ahmet SALTIK’ın özgeçmişi için manşette tıklayınız: CV_Ahmet_SALTIK

“11-12 Eylül 2013, Bağdat Cad. Forumu ve Çağrışımları” için bir yorum

 1. AHMET BEY, DÜNYADA HİÇ KİMSE ABD BAŞKANI’NA EŞBAŞKAN OLAMAZ!..

  Bu harita, gerçekten ABD Ordusu’nun resmi yayın organında yayınlamışsa; çeşitli halk ve milletlerin yaşadığı alanları ve çatışma bölgelerini göstermek için yayınlanmıştır… Bu haritanın orijinal olmadığı, Perinçek’in eklemeler ve çıkarmalar yaptığını anlamak da hiç zor değil…

  ABD Başkanı, dünyanın en büyük Başkanıdır!.. Dünyada hiçbir devlet ve Hükümet Başkanı ABD Başkanı’na eşit olamaz… Gazetelerdeki karikatürlerde Birleşik Krallık Başbakanı Tony Bleare bile Bush’un yanında tasmalı it gibi çizilirdi.

  “BOP ” Perinçek’in kafasının içinden başka bir yerde olmayan, “Sovyet Sosyal Emperyalizmi” gibi bir kuruntudur… Ama bizim gibi ülkelerin Başbakanları ve Cumhurbaşkanları, kendilerini “ABD Başkanı’na eşit gibi” göstermeye gayret ederler. Perinçek, bu tek taraflı gayreti almış ve soğuk savaş dönemindeki Sovyet Sosyal Emperyalizmi gibi bir kuruntuya dönüştürmüştür.

  Sayın Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, kendisini, Barack Obama’ya eşit görebilir, hiç değilse Büyük Ortadoğu’da Barack Obama’nın eşbaşkanı olduğuna inanabilir… Ama bunun dağa küsmekten farkı yoktur.

  ABD Başkanı’nın Ortadoğu ülkelerini eşbaşkanlar eliyle bölmeye çalışması ise; bir ABD Başkanının işleyebileceği en büyük suçtur… Eğer Türkiye Başbakanı, Bush ya da Obama tarafından gerçekten “Eşbaşkan kabul edilseydi;” Eşbaşkan kabul eden Başkanlar ya şerefli istifaya zorlanırlar ya kendileri ve aileleri bütün sosyal haklardan mahrum olarak şerefsiz bir şekilde azledilirlerdi.

  Perinçek’in kafasının dışında ne BOP ne de eşbaşkan vardır… Olamaz… Olabilemez…

  Ama Ortadoğuda hem dünyanın en ilkel, en vahşi, en barbar yöneticileri vardır; hem dünyanın en ilkel, en vahşi, en barbar sistemleri… Milyonlarca insandan oluşan halkların, milliyetlerin ve milletlerin varlığı inkar edilebilir… Doğuştan gelen özellikler kanunla değiştirilmek istenebilir… Milyonlarca insan Dersim’de yapıldığı gibi toptan katledilebilir ya da yaşadıkları evlerinden, köylerinden ve topraklardan çıkarılabilirler…

  Dört bin köyde iki milyon insanın evi yakılmış, dört bin köy haritadan silinmiştir… Bu iki milyon insan Sünni oldukları için canlarını kurtarmıştır. Ya Alevi olsalardı?..

  Düşünmek, insanlığın gereğidir ve en iyiye, en doğruya, en güzele erişmek içindir… Vahşeti, barbarlığı, zülmü düşünmek ise Ortadoğu’nun bir özelliğidir… Ahmet bey, siz hangisini yapıyorsunuz?.. Neden, sizin sitenizde Türkiye’deki zulüm ve baskı yok?.. Neden Diyarbakır Cezaevi, dört bin köyde yakılan iki milyon insanın evine ve insan hayatına zerre kadar değer vermiyorsunuz?..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir