Kılıçdaroğlu’nun iyice cıvık kaçan son Cemaat söylemi sineye çekilemez..

Dostlar,

Ali Serdar Bolat kardeşimiz acı ama gerçekleri yazmış gene..

CHP’nin de operasyon yediği, yeniden tasarımlandığı anlaşılıyor.

Yurtsever – Devrimci Anadol halkının = Mustafa Kemal’in askerlerinin yapacağı
ne çok iş, boğuşacağı ne çok cephe oluştu..

CHP içinde Yurtsever – Devrimci – Atatürkçü tabanla uyumlu milletvekillerinin
uykuları iyice kaçmış olmalı..

Kılıçdaroğlu‘nun artık iyice cıvık kaçan bu son Cemaat söylemi sineye çekilemez..

Aaah Baykal aaah.. “Eline – beline – diline… egemen olmazsan” faturası çok ağır oluyor. Haydi uçkurunu özel yaşama saydık, o kadını bir de milletvekili yapmanın bağışlanır yanı var mı?? CHP halden hale sürükleniyor ve sen o utançla ağzını bile açamıyorsun!

Yazık… çok yazık.. Atatürk’ün emaneti CHP‘ye bu ihanetler bağışlanmayacak..

Tabii asıl faturayı Türkiye ödüyor..

Politik ihtiraslarınız batsın e mi!

Sevgi ve saygı ile.
Datça, 6.9.13

Dr. Ahmet Saltık
www.ahmetsaltik.net

==========================================

Kılıçdaroğlu’nun Fettoş ile dansı – 1
 
Ali Serdar Bolat     
6 Eylül  2013
Kılıçdaroğlu VATAN gaz tenekesine konuştu. 1 Eylül 2013
Bay Kemal’e göre, Fettoş Cemaati “hizmet” yapıyor. Bay Kemal, Tayyip Bey’in bu “hizmet”lerden niçin rahatsız olduğunu bir türlü anlayamıyor. Tayyip Bey’in, sözkonusu “hizmet”lerden biri olan dershaneleri kapatmak istemesini de anlayamıyor. Bir iktidar, ülkeye yapılan “hizmet”lerden niçin rahatsız olur? Bay Kemal şaşıp kalıyor. :))
Bay Kemal, Fettoş Cemaati’ne bağlı sermayenin yaptığı “hizmet”lerin ülkemiz için çok faydalı olduğunu düşünüyor. Bu faydalı “hizmet”leri yapan “iş dünyası”nın gücünü kırmak isteyen Tayyip Bey’in Türkiye’ye zarar vereceğini düşünüyor. İşte Bay Kemal’in
o sözleri:
 • “Cemaatin iş dünyasının gücünü kıracağım derseniz Türkiye zarar görür.” 
Bay Kemal, Fettoş adına Tayyip Bey’e parmağını sallıyor. Obama’ya göz kırpıyor. “Tayyip Bey’i deliğe süpürmeye karar verirsen bil ki Fettoş’un “hizmet”lerine devam etmesi için çırpınan bir Kemal var burada.”
Bay Kemal (Yani Yeni CHP) ve Fettoş ittifakı, Tayyip Bey’in yerini doldurmak için yeterli değil. Güçlü bir müttefik daha gerekli. Bay Kemal’den dinleyelim: “30 Ağustos Resepsiyonu’na katılmayışımın özel bir nedeni yok. Gül ile bağlantılı değil. Cumhurbaşkanı ile bir sorunumuz yok. Gitmemezlik gibi bir sorunumuz olmaz.”.
Bay Kemal zaten uzun zamandır Gül’ü parlatıyor, Cumhuriyet de parlatmaları manşetlere taşıyordu. Tayyip Bey’in karşı olduğu her uygulamasına Gül’ün müdahale etmesi için çağrı yapıyordu. Gezi olaylarına müdahale çağrısı yapması gibi. Bay Kemal’e göre Gül’ün müdahaleleri, Tayyip Bey’in kötü uygulamalarını engelleyecekti.
Bay Kemal’in bu sözleri CHP içinde büyük tepki gördü. 
CHP Milletvekili İsa Gök isyan etti: 
 • “Dinsel cemaat ve tarikat örgütlenmelerinin birisini meşru görürseniz, tümünü meşrulaştırırsınız. Hiçbir şekilde cemaat yapılanmalarını kabul etmemek şarttır. Hele bunların siyasi muhatap alınarak Türkiye’nin geleceği konusunda
  söz söyleyebilme yetkileri olduğunu düşünmek daha tehlikelidir”.
Ancak, gerek Sayın Gök’ün, gerekse CHP içindeki diğer Atatürkçülerin bu itirazları hiçbir şekilde etkili olmamakta, Bay Kemal ve çevresi istedikleri her şeyi engelsiz yapmaktadırlar.
Aydınlık, 4 Eylül 2013
Gül + Gülen + Kılıçdaroğlu “Restorasyon Hükümeti” planını Doğu Perinçek ayrıntılı olarak açıkladı.
Haziran isyanı, AKP iktidarını yıkma ve Milli Hükümet kurma hedefini
Türkiye’nin önüne koydu. İşçi Partisi Milli İktidar matematiğini CHP + MHP + İP olarak tespit etti.
Tayyip Bey’in Gezi, Mısır, Nusra / PYD çatışması ve Fettoş Cemaati konularındaki tavırları Obama’yı da sinirlendirmeye başlamıştı. Haziran isyanı tarafından sallanan ve yönetim zafiyeti içine giren Tayyip Bey’in denetimi yitirmesi durumunda
Milli Hükümet seçeneğinin önüne geçilebilmesi için, AKP iktidarının Tayyip Bey
feda edilerek CHP takviyeli olarak devam ettirilmesi planı yapıldı.
Planı yapan merkez Atlantik ötesindedir.
Abdullah Gül ve Fettoş Cemaati bir yandan AKP içinde güç toplarken, öbür yandan CHP yönetimi ile kol kola giriyor. Cemil Çiçek de bu tezgahın içindedir.
Bay Kemal, Vatan’da yaptığı söyleşide, Gül’ün Cumhurbaşkanlığını desteklediğini söylüyor. “Esad yerinde kalsın demedik” diyerek de, dış politikada AKP ile aynı çizgide olduğunu ilan ediyor. AKP güdümlü iktidar tasarımının en dikkate değer yanı, MHP’yi dışlamasıdır.
Yıkılan AKP iktidarı restore edilmek isteniyor!?
Türkçesi, AKP iktidarı yenilenerek devam edecek. Obama destekli Gül + Gülen + Kılıçdaroğlu Restorasyon Hükümeti bu anlama geliyor. Tayyip Bey gidecek, boşluğu Y-CHP dolduracak. Ama zorluklar var. “Kırmadan dökmeden” diyorlar ama, AKP’yi parçalamadan bu planı nasıl uygulayacaklar? Ya CHP’nin Atatürkçü, laik, yurtsever, üniter devlet yanlısı tabanı? Onlar CHP’nin PKK işbirlikçisi,
ABD ile 2 sayfa 9 maddelik gizli anlaşma yapan, laikliğe karşı odak olduğu tescilli olanlarla işbirliği yapmasını  kabul edecekler mi?

NATO cephesinin işi çok zor.
*********
Geniş bilgi için bakınız

Yayınlayan

Ahmet SALTIK

Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof.Dr. Ahmet SALTIK’ın özgeçmişi için manşette tıklayınız: CV_Ahmet_SALTIK

“Kılıçdaroğlu’nun iyice cıvık kaçan son Cemaat söylemi sineye çekilemez..” için bir yorum

 1. AHMET BEY, CHP’DEN SİZİN DE ŞİKAYET ETMEYE HAKKINIZ YOK!..

  Evet… CHP’den sizin de şikayet etmeye hakkınız yok… Çünkü, sizin siteniz de, “Atatürk’te Birleşme anlayışla,” Fethullah Hazretlerinin değirmenine su taşıyor…

  Halk ne yapacak, 75 yıl önce ölmüş, hayatta olmayan bir liderde birleşmeyi?

  Liderlik ölünceye kadar sürer… Ne kadar büyük olursa olsun, bir insan öldükten sonra karınca kadar hükmü, etkisi ve büyüklüğü kalmaz…

  Ama siz “Atatürk ölmüşse de ilkeleri var,” dediniz… Ve bu anlayıştaki insanlarla Atatürk tatmini yapmaya uğraştınız…

  Sitenizi ciddi bir düşünce kuruluşu haline getirmek yerine, Atatürk hayranlığıyla oyalandınız… Bu ülkede yaşayan 70-80 milyon insanın ne düşündüğünü, ne yaptığını dert ettiniz… Ülkede olup biteni de zerre kadar dert etmediniz… “Şu törende bayrak yoktu, şu törende falanca kişi ayağa kalkmadı… Anayasa’dan Türk ve Türk Milleti çıkarılıyor, yurt içindeki tabelalarda T.C. kalkıyor,” diye çok feryat ettiniz… Ama, 70-80 milyon insanın bir tekini düşünüp şu ihtiyacı var demediniz…

  Size geçen yıl; “Fethullahçılar CHP’ye tam hakim olmuşlar… Özel Kalem, Danışmanlar, Genel Başkan ve Genel Sekreter Yardımcılarının çoğunluğu Fethullahçı!… Kılıçdaroğlu’nu GENÇ GÜZEL KADINLARLA, FETHULLAHÇILARDAN BAŞKA KİMSEYLE GÖRÜŞTÜRMÜYORLAR… Ahmet bey bir zahmet siz randevu isteyin ve görüşürseniz Kılıçdaroğlu’na Fethullahçıların kuşatması altında olduğunu söyleyin ya da sitenişzde yazın, “dedim.

  Siz, “Fethullah’ın reklamını yapmayalım,” dediniz ve Ölmüş Adam Atatürkçülüğüne devam ettiniz… Siz Ölmüş Adam Atatürkçülüğüne devam ederken; onlar bütün dirileri örgütleyip ayağa kaldırmaya gayret ediyorlardı.

  İsa Gök, Süheyl Batum, Birgül Ayman Güler ve benzerleri; Aydınlıkçılar, İP, Doğu Perinçek ve benzerleri ve hatta siz Fethulah Hilafeti’nin Atatürkçü Kanadını oluşturmuyor musunuz?.. Siz Ali Ercan’la, Türker Ertürk’le, Anıl Çeçen. Naci Beştepe’yle Fethullah’a çok aykırı düştüğünüzü mü sanıyorsunuz?

  Hayır… Ahmet bey, onlar dirilerle uğraşmayı biliyor, siz bilmiyorsunuz!.. Onlar her zaman kazanacak, siz her zaman kaybedeceksiniz!..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir