MISIR : “Batılı bir ajandan (RTE) vatanseverlik dersi almaya ihtiyacımız yok!”

Dostlar,

Ne yazık ki, Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan kantarın topuzunu hepten kaçırdı

ABD ve İsrail’den papara yediği yetmedi, Mısır da ağır bir dille kendisini suçladı..

1. ABD; RTE için apaçık yalancı demeye getirdi..

2. İsrail; RTE’ye ciddiye almıyoruz seni.. dedi.

3. Mısır ise “seni gidi Batı ajanı RTE; senden ders mi alacağız!” dedi.

Yenilir yutulur yanı yok..

Uluslararası bir fiyasko ve skandal..

Bu gün 3. gün ve bu 3 ciddi suçlamaya RT Erdoğan’dan tık yok..

Biz olsak ya da azıcık demokratik bir ülkede olunsa

    “3 saniye içinde İSTİFA”

edilirdi!

Bu ağır eleştiriler – suçlamaların küçük bir oranı içeriden bırakın açıkça ifade edilmesi, ima bile edilseydi Başbakan o gazetecinin kulağından tutularak işten atılmasını adını bile vererek patronundan hiç çekinmeden, hem de kamuoyu önünde isterdi.. Yargıya da gerekli talimatı verir, kodese tıktırırdı. Bir de bakardık ki o eleştirileri – suçlamaları yazanlar, maazallah, “AK Parti iktidarını devirme amaçlı” terör örgütü üyesi imiş!

Bu kez lokma büyük.. ya da çelikten 3 leblebi..

Gökten 3 çelik leblebi düşmüüüüş..

******************

Tüm bunlardan Başbakanın gururu hiç incinmiyorsa bile, ne de olsa ülkemizin başbakanı olduğu için, bizim ulusal gururumuz çok inciniyor.

Bu bakımdan, Sayın Başbakan RTE daha fazla gecikerek cesareti ve Kasımpaşalılığı hakkında yanlış anlamalara, yersiz kuşkulara yol açmadan, bu 3 ülkeye de haddini derhal, hakettikleri biçimde okkalı olarak bildirmelidir. Müthiş karizmasına asla elletmemelidir.

Dileriz bu 3 gün içinde sağlık sorunu da yaşamamış olsun, kahir yanıtının gecikmesine yol açabilecek!? Üzgünüz, sağlık sorunu iddia edildiği üzere oldukça ciddi imiş..

Hem bu fırsattan yararlanarak Başbakan RTE uluslararası lobilerin ülkemizdeki terör örgütleriyle ortak davandığını halkımıza gözyaşları içinde anlatarak (ama dostça anımsatalım; narsisistik kişilik bozukluğu türevi tam bir paranoid hezeyan olurdu bu!) yeryüzünün en mağdur başbakanı olduğunu ilan edebilir ve

    baskın bir erken seçimle

devrik Hüsnü Mübarek gibi %80 – 90 oyla yeniden iktidara gelerek bu 3 ülkeye fena halde haddini bildirmek üzere gücünü tazeleyebilir..

Sevgi ve saygı ile.
Ankara, 24.8.13

Dr. Ahmet Saltık
www.ahmetsaltik.net

===============================================

MISIR : “Batılı bir ajandan (RTE) vatanseverlik dersi almaya ihtiyacımız yok!”

KAHİRE- Mısır Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Başbakan Erdoğan’ı kastederek, “Batılı bir ajandan vatanseverlik dersi almaya ihtiyacımız yok” dedi.

Mısır resmi haber ajansı MENA, bazı Mısırlı bakanların “sağlıklı ya da adil” olan hiç kimsenin bu sözleri kabul edemeyeceğini söylediğini bildirdi.

MENA’ya göre, Erdoğan’ın sözlerinin Mısırlıları bölmeyi amaçladığını belirterek bakanlar, “Kabine, Mısır’ın sabrının taştığını vurgulamaktadır… Mısır başkalarının husumetlerini paylaşmıyor ve yeni bir kimlik arayışında da değil. Arap ve İslamcı doğası aşikardır” dedi.

“DERS ALMAMIZA GEREK YOK”

El Arabiya’nın haberine göre, Mısır Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Ahmed el Mussalamani ise El Masri el Yum gazetesine yaptığı açıklamada,

* “Mısır’ın Batılı bir ajandan vatanseverlik dersi almaya ihtiyacı yok!” dedi.

El Mussalamani “yabancı ajanların Mısır’ı bölemeyeceğini” belirtti.

“GÖRÜLMEMİŞ BİR YANIZLAŞMA”

Abant İzzet Baysal Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Fatih Yaşlı, dış politikada gelinen noktayı, “Tarih boyunca görülmemiş bir yalnızlaşma hali” olarak ifade ediyor.

Gazetemiz yazarı Yaşlı, twitter hesabında şu yorumda bulundu:

* “Geri adım atarsam devrilirim” mantığı irrasyonelliğin saltanatına dönüştü, nasıl baş edeceklerini bilmedikleri bir şaşkınlık halindeler.

* Gezi’yle başlayan ve “dik dur eğilme”de ifadesini bulan akıl yitimi dış politikada sürüyor. Tarih boyunca görülmemiş bir yalnızlaşma hali..

* “Komşularla sıfır sorun” bitip sorunsuz komşu kalmayınca “değerli yalnızlık” demeye başladılar. TV dizisi değil bu oysa, dış politika.” (YURT, 22.8.13, http://www.yurtgazetesi.com.tr/dunya/kahireden-basbakana-batili-ajan-h40591.html)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir