Özel Görevli İstatistikçiler ve GENAR’ın İstatistikleri

ali ercan

GENAR’ın İstatistikleri

İstatistik rakamları yalan söylemez; yalan söyleyen rakamların arasına sokuşturulmuş sözcüklerdir, yönlendirilmiş sorulardır.

Aşağıda bunun tipik bir örneğini görüyorsunuz. Anket soruları öylesine yönlendirmeli sorulmuş ki, sonuçta Hükümet politikalarını destekleyici yorumlara dayanak olabilecek rakamlar elde edilmiş.

“Terörün bitmesini istiyor musunuz?” sorusuna tabii ki herkes evet diyecek;
“Hayır” diyebilecek kim olabilir ki?

Ancak “Huzur ve barışın sağlanması için yapılan çalışmaları destekliyor musunuz?” sorusu yerine “Hükümetin çalışmaları ülkede gerçek bir huzur ve barışın tesisine
yol açabilir mi? şeklinde sorulsaydı, elbette yanıtlar çok farklı olurdu.

*******************************
(Ahmet Saltık’ın notu : Bu soru da yönlendirici olurdu. Doğrusu şudur :
“Hükümetin çalışmalarının ülkede gerçek bir huzur ve barışın tesisine
yol açıp açmayacağı hakkında ne düşünüyorsunuz?”
Yanıt seçenekleri ise 3’lü ya da 5’li Likert Ölçeği‘ne göre dereceli olmalı..
Örn. 3’lü : Olumlu – fikrim yok – olumsuz
5’li : Şiddetle katılıyorum – katılıyorum- fikrim yok – katılmıyorum – hiç katılmıyorum..)

*******************************

Burada gösterilmek istenen tablo şudur:

“Atatürkçüler, Kemalistler, (neden Atatürkçü/Kemalist ayrımı yapılıyor, o da ayrı bir saçmalık) ve Laikler Ülkede huzur ve barışı istemiyorlar; demokrasi dışı, askeri vesayetten yanalar; yine masum görüntülü fakat çok tehlikeli bir bölgesel ve etnik ayrıştırımla “Kürtler(?) barıştan yana, öbürrleri değiller..” sonucuna varıyorlar
bu özel görevli istatistikçiler (?)..

Değerli arkadaşlar,

Her şeyden önce  “Barış” Savaşın karşıtı kavramdır. Barış iki devlet arasında olur.
Biz bir Devlete karşı Savaş mı yaptık ki, şimdi Barış yapalım? Ülkenin istediği huzur ve güvenliktir. Terörün, eşkiyalığın son bulmasıdır. Buna barış denmez, “Normal yaşama dönüş” denir. Normal yaşamda kan dökülmez, cinayet olmaz. ve elbette analar ağlamaz. Bu Taşeronların görevi, her fırsatta Türk-Kürt kavramlarını yan yana kullanarak bu iki kavramın eşdeğer olduğunu zihinlere yerleştirmektir. Demek isteniyor ki, bu Ülkede
iki gurup, Türkler ve Kürtler vardır.. Oysa, bu Ülkede yalnızca Kürtler değil,
(aslında bilimsel gerçeklere dayanmayan nostaljik etnik kökenleri sahiplenen) daha birçok halk kümeleri vardır; Araplar, Çerkezler, Türkmenler, Lazlar, Arnavutlar, Boşnaklar, Tatarlar, Romanlar, Yörükler, Süryaniler, Pomaklar.. vb. ve bunların tümü bugün 83 milyonluk Türk milletini meydana getiren ögelerdir.
 • “Türk” bütün bu (etnik?) kümelerin toplamına verilen ortak addır.

“Kürt-Türk” kavramlarını yan yana, bir solukta, aynı cümlede kullanmak bilgisizliğini
(ya da bölücü hain cephenin taşeronluğunu) sürdürenlere sesleniyorum :

Yeter artık!

Özel Görevli İstatistikçiler ve GENAR’ın İstatistikleri” hakkında 1 yorum

 1. Rıza GÜNER

  KANDAN BESLENENLER BARIŞ İSTEMEZLER!..

  Ortada otuz yıl süren bir savaş var… Ölen on binlerce insan var… Evi ve köyü yakılan iki milyon insan var… Bütün evleri içindeki eşyalarla yakılarak boşaltılan dört bin köy var!.. Ve bütün bunların getirdiği korkunç, yüz milyarca dolarlık bir SAVAŞ RANTI var… Kandan beslenen sınıf ve tabakalar var!..

  Kandan beslenenler, Atatürkçü ve Ulusalcı geçinmeyi yüzlerini gösterebildildikleri bir maske haline getirmişler… Ne ölen insanları, ne ölecek insanları düşünüyorlar… Paradan başka düşündükleri bir vatanları, Allahları, Kitapları, beyinleri ve yürekleri yok.

  Yalnızca Para için düşünüyorlar… Yalnızca kendilerine bundan sonra da para kazandıracak yol ve yöntemler öneriyorlar… HER ŞEYİ ÖYLE Bİ,R KALE YAPIYORLAR Kİ KİMSE GEÇMESİN… ÖYLE BİR ŞATO YAPIYORLAR Kİ, KENDİLERİ BIRAKIP ÇIKMASIN…

  “Barışa zaten kimse karşı olmazmış!..” Ama Dersim gibi bir katliam da hiç fena olmaz… Hem Emperyalist Silah Tekelleri milyarlaca dolar kazanır, hem onların işbirlikçilerinin, fikir ajanlarının ve mümesillerinin cebine milyarlarca dolar girer.

  Emperyalist Silah Tekelleri Milyarlarla dolar kazanırlar!..

  Emperyalist Silah Tekellerinin Türk İşbirlikçileri, Fikir Ajanları ve Mümesilleri de MİLYONLARLA DOLAR kazanırlar…

  “Barış iki devlet arasında olur… Biz kiminle savaştık ki barışalım…” demek, Emperyalist Silah Tekelleri ve Savaş Rantı adına bu savaşın devamını istemektir.

  Savaş devam ettikçe, on binlerce insan daha ölecek, kan akmaya devam edecek, Emperyalist Silah Tekelleri Milyarlaca dolar kazanacaklar; onların Türk İşbirlikçileri, Fikir Ajanları ve Mümesilleri de ÜCRET, KOMİSYON, RÜŞVET VE AVANTA alarak gene para kazanacaklar…

  Otuz yıldır kiminle savaşıyorsan, onunla barışacaksın…

  Atatürkçüler, Ulusalcılar kendinizi Emperyalist Silah Tekellerinin Türk İşbirlikçilerinden, Fikir Ajanlarından ve Mümesillerinden farklı olmanız için; Ak Parti’nin başlattığı “Barış Süreci”ne katılmaktan başka çareniz yoktur!..

  Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir