PKK ODTÜ’de bilim etkinliğine saldırdı!

Dostlar,

İyi saatte olsunlar” düğmelere basmaya başladı..

Bildik provokasyonlar..

Ülke nereye götürülmek isteniyor??

“OHAL” (Olağanüstü Hal) rejimi ile fiilen dikta yönetimi mi düşünülüyor..

Herkes çok ama çok dikkatli olmak zorunda..

  • Her türlü şdderti kınıyoruz..
  • Sorunlarımızı konuşarak çözmeyi artık öğrenmeliyiz.

Aşağıdaki haber çok düşündürücü ve üzücü..

Sevgi ve saygı ile.
Ankara, 25.4.13

Dr. Ahmet Saltık
www.ahmetsaltik.net

================================

PKK ODTÜ’de bilim etkinliğine saldırdı!

PKK’lılar, ODTÜ’de Dr. Serhat Özyar yılın en genç bilim insanı ödül törenine saldırı düzenledi. Saldırıda 12 bilim insanı ve öğrenci yaralandı.
Polis olaylara 4 saat boyunca müdahale etmedi.

24 Nisan 2013 Çarşamba 21:39
PKK ODTÜ'de bilim etkinliğine saldırdı!

ODTÜ Öğretim Elemanları Derneği, Elektrik Mühendisleri Odası ve
Bilim ve Ütopya Kooparatifi’nin ODTÜ’de düzenlediği Dr. Serhat Özyar Bilim Ödülleri törenine PKK’lılar taş, sopa ve soda şişeleriyle saldırdı.

OLAYLAR 4 SAAT SÜRDÜ

Saldırıda aralarında akademisyen ve öğrencilerin de bulunduğu 12 kişi yaralandı. Ulusal Kanal muhabiri Mehmet Kıvanç, ODTÜ’de yurtsever öğrencilere yapılan saldırıyı anlattı. Başını PKK sempazitanlarının çektiği bir gurup tarafından törenin basıldığını söyleyen Kıvanç, saldırının 4 saat sürdüğünü belirtti. Kıvanç, “Kampüsün ana girişinde 18 çevik kuvvet aracı, 1 adet TOMA bekletiliyor. Kamerayla okula girdiğimizde PKK sempazitanı gurubun kimlik kontrolü yaptığını gördük” dedi”.

ULUSAL KANAL’A SALDIRI

Kıvanç, ODTÜ’de bulunan Ulusal Kanal ekibine de saldırıldığını belirtti. Mehmet Kıvanç, “Yanlarına yaklaştığımızda bizim hangi guruptan olduğumuzu sordular. Tehditkar üslupla ve küfürler yağdırarak sordular. Çekim yapamayacağımızı söylediler. Kameramızı almakla tehdit ettiler. Okulun dışına doğru çıkarken de ellerinde sopa, demir ve tel örgü kesmek için kesici aletlerle kampüse giren bir gurupla karşılaştık. Kampüs önünde bekleyen çevik kuvvet olaylara 4 saat sonra müdahale etti. 1 TOMA da kampüs içine girdi” diye konuştu.

SALDIRI İSTİHBARAT ÖRGÜTLERİNİN DENETİMİNDE

Olayı değerlendiren Bilim ve Ütopya Kooperatifi Başkanı Prof. Dr. Semih Koray, “Bu ödül töreni her yıl ODTÜ’de düzenleniyor. Törenin ardından bir kokteyl düzenledik. Saldırı bu sırada başladı. Buraya taşlı sopalı saldırı gerçekleştirildi. Sayısı 12 olan yaralanan bilim insanı ve TGB’li arkadaşları ben hastaneye götürdüm. Bu saldırıyı düzenleyenler bilim düşmanlarıdır. Değişik istihbarat örgütlerinin denetimi altında olan gruplardır. Geçenlerde de Bilim Ütopya standı açan arkadaşlara bir saldırı söz konusu olmuştu. Bunlar içinde anarşistinden öğrenci kolektiflerine, PKK’sına kadar hepsinin bir arada olduğunu söylemek yanlış olmaz.” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir