CHP Genel Başkan Yardımcısı Haluk Koç : Türkiye üzerinde oyunlar oynanıyor!

Koç: Türkiye üzerinde oyunlar oynanıyor!

portresi2

CHP Genel Başkan Yardımcısı Haluk Koç Ardahanİl Başkanlığı’nda yaptığı açıklamada: “Türkiyeüzerinde oyunlar oynanıyor. Ancak şu bilinmeli ki,
CHP bunlara müsaade etmeyecektir” dedi.

AA, 20.4.13

Ardahan CHP Genel Başkan Yardımcısı Haluk Koç, Ardahan İl Başkanlığı’nda yaptığıkonuşmada, etnik köken üzerine Türkiye’de politikalar yapıldığını ve
bu politikaların doğruolmadığını dile getirerek,

“Bunlar yanlış bir politikadır. Siyaset bilinç olmaktan çıkar, aidiyete döner. Yapılan yanlışları göremezsiniz.” diye konuştu.

Türkiye’de gündemin terör örgütü PKK ile çözüm sürecinden ibaret olduğunu ileri süren Koç, şöyle devam etti:

“Ne Türkiye’deki gelir dağılım adaletsiliğinden bahsediyoruz ne de emeklilerin sorunlarından bahsedebiliyoruz. Ne emeğin kazanımlarının nasıl geri alındığından, çalındığından bahsedebiliyoruz ne de esnafın sorunlarından bahsedebiliyoruz. Bunları söyleseniz dahi ancak buralarda kalıyor.
Basında yer almıyor. Varsa yoksa PKK, varsa yoksa çözüm-barış.
Geniş halk yığınlarının sıkıntılarını dile getirme konusuna iktidar sessiz.”

CHP olarak çözümden, barıştan ve kardeşlikten yana olduklarını ancak iktidara güvenmediklerini ifade eden Koç, sözlerini şöyle tamamladı:

“Bunlar milletin önünde olması lazım olan konulardır. Türkiye’de bir demokrasi sorunu var. Siyasal uzlaşma, her partiden eşit anayasa komisyonu kurulmasıyla olur. Bu nedenle biz mertlik, şeffaflık, dürüstlük ve açıklık istiyoruz. Biz gizli pazarlıklar istemiyoruz. Biz kimsenin aldatılmasını istemiyoruz. Türkiye üzerinde oyunlar oynanıyor. Ancak şu bilinmeli ki,
CHP bunlara müsaade etmeyecektir. Onların tek korkuları bu zaten.”
(20 Nisan 2013)

Yayınlayan

Ahmet SALTIK

Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof.Dr. Ahmet SALTIK’ın özgeçmişi için manşette tıklayınız: CV_Ahmet_SALTIK

“CHP Genel Başkan Yardımcısı Haluk Koç : Türkiye üzerinde oyunlar oynanıyor!” için bir yorum

 1. BİR ÜLKEDE BARIŞ VE SAVAŞ SÜRECİ VARSA; BARIŞ SÜRECİNDEN YANA OLMAK İNSAN OLMANIN GEREĞİDİR!..

  CHP’nin Barış Süreci’ne vargücüyle katılması, bu süreçte üstüne düşeni yapması gerekirken; Emperyalizmin Silah, Bomba, Tank, Uçak, Helikopter Fabrikalarının daha fazla kar etmesine yarayan Savaş Sürecine destek vermesinin, Savaş ve Ölüm Çığırtkanlığı yapmasının mantıki bir açıklaması yoktur.

  Hele hele CHP’ninn bu aşamada eşitsiz gelir dağılımı düşündüğünü, emeklileri düşündüğünü iddia etmek saflık olsa gerektir.

  Herkes biliyor ki, CHP’nin Ulusalcı, Atatürkçü geçinen kanadının önemli bir kısmının Amerikan Savaş Sektörünün Fikir Ajanları, Pazarlamacıları, Mümesilleridir… Ve bu otuz yıllık Savaş Sürecinde, Amrikan Savaş Sektörünün Patronları gibi bunların da çıkarı var.

  Doğuda savaş olacak, kan gövdeyi götürecek ki, CHP’nin anlı şanlı Ulusalcıları, Atatürkçü ve Laik geçinen bir kısım Şahsiyetleri de komisyon, rüşvet ve rant alsınlar.

  Bu nedenle, BU BARIŞ SÜRECİ CHP’NİN SON ŞANSIDIR!.. CHP’nin Atatürkçü ve Ulusalcı geçinen Nazi ve Faşistleri ihraç etmesi, fethullahçıları, Diyanetçileri ve çıkarcıları tasfiye etmesi, CHP için OLMAZSA OLMAZ halidir.

  Barış Sürecine karşı çıkan CHP, barajın altında kalabilir. 68 Kuşağnın deyimiyle; Türkiye Halkları, Savaş ve Ölüm Çığırtkanlarından nefret etmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir