TERÖRİST İSRAİL DEVLETİ’NİN DOSTLARI

Dostlar,

Sayın Yılmaz Dikbaş’ın arşivinden, arşivimizden

“TERÖRİST İSRAİL DEVLETİ’NİN DOSTLARI

başlıklı yazısını paylaşmak istiyoruz..

Sevgi ve saygı ile.
28.11.12, Ankara

Dr. Ahmet Saltık
www.ahmetsaltik.net

========================================================

Yılmaz Dikbaş

TERÖRİST İSRAİL DEVLETİ’NİN DOSTLARI

1948’de Siyonistler, İngiltere’nin öncülüğünde ve ABD’nin büyük desteğiyle Filistin topraklarında İsrail devletini kurdular. Daha önce o topraklarda öyle bir devlet yoktu.
20. yüzyılın tartışmasız en büyük bilim adamı, Yahudi asıllı Albert Einstein,
Siyonist liderleri ‘terörist’ olarak damgaladı.

23 Şubat 1996 tarihi, Türk Dış Politikası’nda bir dönüm noktası oldu. Türkiye ile İsrail arasında, “Askeri Eğitim İşbirliği Anlaşması” imzalandı. Bu anlaşmayı İsrail’de, dönemin 2. Genelkurmay Başkanı Çevik Bir imzaladı. Bu anlaşma, T.B.M.M’ de konuşulmadı.
Bu anlaşma, T.B.M.M’ de tartışılmadı. Bu anlaşma, T.B.M.M’ de oylanmadı.
Bu anlaşma, T.B.M.M’ de onaylanmadı. Adı “Askeri Eğitim İşbirliği” olan bu anlaşma, aslında çok geniş kapsamlıydı. Birkaç soru önergesi veren olduysa da, milletvekilleri
bu anlaşmanın içeriğini öğrenemediler. Dönemin Milli Savunma Bakanı Turhan Taylan, yaptığı açıklamada şöyle dedi: “Bu anlaşma ‘Gizli, gizlilik dereceli’ bir Anlaşma olup, Devletin emniyeti ve siyasi çıkarları, Gizli kalmasını gerektiren bir husustur.”

Teröristlerin kurduğu Siyonist İsrail devleti ile, dönemin 2. Genelkurmay Başkanı Çevik Bir, ‘Gizli’ bir askeri anlaşma imzalamıştı. Anlaşma o kadar gizliydi ki, TBMM bile bilgilendirilmemiş, milletvekillerinin haberi olmamıştı! Cumhuriyet tarihimizde o güne kadar bir benzeri görülmemiş bu ihanet yaşanırken, devletin tepesi şöyle oluşmaktaydı:

Cumhurbaşkanı: Süleyman Demirel Başbakan : Tansu Çiller Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı : Deniz Baykal Genelkurmay Başkanı : İsmail Hakkı Karadayı

Bu sorumluların tümü birden, anayasanın çiğnenmesine, vatana ve ulusa ihanete
sessiz kalarak onay verdiler. Genelkurmay 2. Başkanı Org. Çevik Bir’in İsrail’de imzaladığı ‘Gizli’ anlaşma sonucu şunlar oldu:

• Türkiye, Orta Doğu’da yansızlığını yitirdi. 
• Araplara karşı, İsrail’den yana oldu. Arap ülkelerinin saygı ve güvenini yitirdi. 
• Türkiye, Orta Doğu’da, Siyonist İsrail devletinin şemsiyesi altına girdi. 
• Türkiye, komşusu İran’ı da karşısına aldı.

27 Aralık 2008 tarihinde terörist İsrail devleti, yeniden Filistinli Müslüman Araplara karşı vahşi bir saldırıya geçti. Bu barbarca saldırıyı, sözde uygar ABD ve Avrupa sadece izlemekle kalmadı, destekledi de. Peki, bu kanlı vahşet şiddetini giderek artırırken bizim T.B.M.M.’de durum nedir? 550 milletvekilinin en az 302’si, terörist Siyonist İsrail devletinin dostudur! Peki, kim bunlar? Listeyi gizliyorlar! İnternette T.B.M.M. sitesine girin (www.tmbb.gov.tr). Dostluk Grupları’nı tıklayın: Oman Dostluk Grubu, Pakistan Dostluk Grubu, Bosna-Hersek Dostluk Grubu… Peki, İsrail Dostluk Grubu nerede? Yok! Gizli! Nedense, terörist devlet İsrail ile olan tüm ilişkiler hep ‘Gizli’! Elimizdeki bilgilere göre, terörist İsrail devletinin dostu bazı milletvekilleri şunlar:

CHP: Onur Öymen, Kemal Kılıçtaroğlu, Yılmaz Ateş, Cevdet Selvi, Mehmet Sevigen, Kemal Anadol, Şahin Mengü, Nesrin Baytok, Atilla Emek… MHP: Mehmet Şandır, Osman Çakır, Süleyman Turhan Çirkin. (tamamı 41 kişi). AKP: Prof. Dr. Vahit Kirişçi, Nursuna Memecan, Muharrem Selamoğlu, Yusuf Ziya İrbeç, Mevlüt Çavuşoğlu, Egemen Bağış, Abdülkadir Emin Önen, Ali Rıza Alaboyun, Aşkın Asan, Yılmaz Helvacıoğlu, Cüneyt Yüksel, Mustafa Ünal, Hüseyin Tuğcu…

Peki, ya medya? Medyada köşe başlarını tutanlar sadece ABD uşakları ve AB Mandacıları değil! Çok sayıda, terörist devlet İsrail yanlısı da bulunmaktadır. İşte birkaçı: Güneri Civaoğlu, Mehmet Y. Yılmaz, Ali Sirmen, Emre Kongar, Mehmet Barlas, Güngör Mengi, Türker Alkan, Oral Çalışlar, Cengiz Çandar, Murat Yetkin…

26 Şubat 1996 tarihinde İsrail’de, dönemin 2. Genelkurmay Başkanı Orgeneral
Çevik Bir’in, Siyonist İsrail devleti ile yaptığı ‘Gizli’ anlaşmanın bizi bugün getirdiği yer,
işte burasıdır! Bu yazıyı, Antalyalı şair dostum Ahmet Turan Kul’un bir dörtlüğüyle bitirmek zorundayım :

  • Tutuşursam ben omuzlarımdan tutuşurum 
    Çünkü beni hep apoletlerim yaktı 
    En çok da bu yüzden belki 
    Mustafa Kemal apoletlerini Erzurum kongresinde bıraktı

Yılmaz Dikbaş
6 Ocak 2009
dikbas@kalinka.com.tr
www.kalinka.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir