Foça’da Patlayan Bombalar Ne Diyor?

Dostlar,

ADD Genel Merkezinden

“Foça’da Patlayan Bombalar Ne Diyor?”

başlıklı son derece yetkinlikle kaleme alınmış bir makaleyi,
UYARI MAKALESİNİ paylaşmak istiyoruz.

Okuyalım, paylaşalım, aydınlanalım ve ülkemizin sorunlarını çözelim..

Sevgi ve saygı ile. 9.8.12

Dr. Ahmet Saltık, www.ahmetsaltik.net

===================================================

Foça’da Patlayan Bombalar Ne Diyor?

Atatürkçü Düşünce Derneği Genel Merkezi
www.add.org.tr, 9.8.12

Bugün, sabah saatlerinde Foça-İzmir’de bulunan Çıkarma Filosu Komutanlığı’nın personelini taşıyan servis aracına, Foça İlçesi içinde peş peşe patlatılan iki bomba ile terör saldırısı gerçekleştirildi. Gelen ilk haberlerde 1 şehit ve çok sayıda yaralı askerimizin bulunduğu bildirildi.

Ülkemizin güneydoğusunda, özellikle Hakkâri, Şemdinli ve Yüksekova bölgesinde, terör örgütüyle çatışmalar yoğunlaşmışken, patlayan bu bombaların verdiği ileti (mesaj) nedir?

Siyasi iktidar; “2002 yılında sıfır düzeyinde devraldığı terör sorununu”, bugün, güney bölgemizde Suriye’deki rejime şekil verme iddiası ve içeride “açılım” adıyla sürdürdüğü ayrıştırıcı politikası ile içinden çıkılmaz bir hale getirmiş ve sorun; Türkiye Cumhuriyeti’nin bekasını tehdit eder duruma gelmiştir.

Emperyalizmin, Suriye’yi düşürdükten sonra hedefinde İran ve Türkiye olduğu açık seçik ortadayken, izlenen, komşu ülke içindeki ayrılığı destekleyici ve pekiştirici politika, dönüp bizi vurmaya başlamıştır.

Terörle mücadelede uzmanlaşmış ve terör örgütünü nefes alamaz hale getirmiş Silahlı Kuvvetler, açılım politikalarıyla karakollara hapsedilmiş ve operasyon yapamaz duruma getirilmiştir.

“Sözde Ergenekon davaları” ve burada kullanılan terör örgütü üyesi itirafçı gizli tanıklar vasıtasıyla, mesleğinin önemli bölümünü terörle mücadelede geçirmiş görevdeki ve emekli subaylar hapsedilmiş, terörle mücadele edecek kadrolara verilen gözdağı ile Silahlı Kuvvetler mensuplarının
eli kolu bağlanmıştır.

Terör örgütü; içeride ve dışarıda izlenen bu yanlış politikaların oluşturduğu, kendisi için uygun ortamı değerlendirmek ve davasını uluslararası düzleme taşımak amacıyla eylemlerini ses getirecek düzeylere çıkarmaya çalışmaktadır. Ülkemizin değişik, özellikle batı ve güney bölgelerinde, kamuoyunda büyük tepki yaratacak eylemlere karşı hazırlıklı olunmalıdır. Burada yapılacak eylemler, turistik bölgeler olması ve Suriye konusu nedeniyle Batı basınının ilgisini daha çok çekebilecektir.

Bir başka tehlike; siyasal iktidarın, Suriye’ye olası bir müdahale için ikna edemediği ülke kamuoyunu, bu eylemleri Suriye rejiminin üzerine yıkarak yönlendirme çalışması yapmasıdır.

Bu eylemler, esas olarak; siyasal iktidarın içeride ve dış politikada izlediği yanlış yolun sonucudur.

Hedef, emperyalizmin amaçlarına hizmet edecek saldırgan bir politika izlemek değil, sınırlarımızda barışı koruyacak, içeride düzeni ve insanlarımızın bir arada, huzur içinde yaşamasını sağlayacak önlemler alınması olmalıdır.

TBMM, verili (mevcut) güvenlik ortamını değerlendirmek ve siyasal iktidarı,
izlediği yanlış yoldan döndürmek üzere ivedilikle (acilen) toplanmalıdır.

Uyarıyoruz!

Atatürkçü Düşünce Derneği Genel Merkezi
9.8.12, www.add.org.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir