KURTULUŞ-5 : TERÖR ve İKTİDAR, BDP, PKK İLİŞKİLERİ

TEROR_ve_IKTIDAR_BDP_PKK_ILISKILERI_Cemil_Denk
Em. Albay, araştırmacı yazar Sayın Cemil Denk

KURTULUŞ-5 : TERÖR ve İKTİDAR, BDP, PKK İLİŞKİLERİ” hakkında 2 yorum

 1. vuslat istanbullu şahin

  Dünyanın en tepesinde hiçbir ayrım yok. İnsanlığın önümüzdeki yüzyılda uygulaması gereken programlar ve bu programları yönetecek kadroların yapılanması var. Bir de ülkelerin dünya kaynaklarından yararlanma payları. Ne yazık ki bizim ülkemizde her şey sahte. Gerçekten bu halkı ve bu ülkeyi seven insan yok sağ ve sol kavramları sahte değerler sıkalasından başka hiçbir şey değil…
  Sahne hazırlanıyor kostümler giyiliyor, ister türban ister kravatlı Atatürk maskesi.. Oyun hep aynı oyun.. Dekor değişikliği ile tekrar tekrar oynanıyor… Oyunu gerçekten değiştirmek isteyenlerede asla müsade edilmiyor. Dürüstlük, ülke sevgisi, insan hakları, hukukun üstünlüğü .. gibi birçok kavram hem sağda hem de solda yalnızca süs ve aldatmaca için kullanılıyor..

  Basın ve çıkar peşinde koşan yandaşlar gerçekleri hemen perdeliyorlar ne yazık ki. Ülkemizde tüm idareciler birer kukladan ibaret. Bu hem sol hem sağ için geçerli.. 5-10 bin kişinin şahsi çıkarları adına geri kalan 75 milyon kolayca pazarlanıyor. Organ mafyası, uyuşturucu,fuhuş, mafyamatik ilişkileri en tepelere ulaşıyor. Bu sökterden alınan % 30’luk pay ile sağın veya solun 5-10 bin kişilik kan emici vanpir kadroları besleniyor. Kendi ülkesinin kanını emen zihniyetlerden hiçbir şey olmaz, hiçbir şey düzelmez bu ülkede.. Boşuna dış ülkeleri suçlamayın, tabii ki tüm dış devletle kendi ülkeleri adına kendi vatandaşlarının çıkarlarını koruyacak, dünyada bizim ülkemizdeki kadar çok vatan haini dolandırıcı, hırsız, açgözlü, haram yiyen, çalışmaktan ve dürüstlükden hoşlanmayan, kolay paraya alışmış, dilenerek ve etek öperek yaşamaya alışmış, onur ve şeref gibi bütün kavramlarını yok etmiş bir devlet ve millet bulunmamaktadır..

  Üretmeyen ve okumayan bir ülkeyi düzeltmek çok zor. Bir de hangi parti yükselirse, ordan oraya koşan ve hemen kılık değiştirerek
  kan içen 5000 vampiri unutmamak gerek ..

  Koltuk ve rant adına parti başkanlığı koltuklarına sıkı sıkı yapışan kapı kapı dolaşıp para dilenen dünya dilencisi parti başkanlarını da unutmamak gerek.. Bu nitelikler ne yazık ki hem sağ hem sol için geçerlli kavramlar.. Yalnız bir farkla, 20 yıldır siyasetin içindeyim hatta babamla birlikte 80 yıl diyelim, solun bir farkı var; kendi içindeki dürüst ve gerçekten ideallerine inanan kendi yavrularını yemek ve timsahlar gibi gözyaşı dökmek..

  Ne acıdır ki kezlerce deneyledim .. Sağdakiler dürüsçe parayı sevdiklerinin ve para için her şeyi göze aldıklarını söylerken,
  sol kesimdeki gizli yamyamlar insanlık hümanizim, eşitlik, özgürlük kavramları altında daha sinsice, daha gadarca, acımasız soygunlar ve dolandırıcık yapmaktadır. Acı olan, maskelerini indirmek zor olmaktadır.. Sağ kesim de eğitim düzeyi düşük olduğu için, hukuksal açıdan yapılan eylemleri örtmek mümkün olmaktadır. Ama sol kesimin donanımlı dolandırıcıları toplumdan hırsızlıklarını ve yalanlarını ustalıkla gizlemektedir.. Maskelerini düşürmek zorlaşmaktadır..

  BU ÜLKEYİ ve İNSANI GERÇEKTEN KENDİ ÇIKARLARIMIZDAN DAHA ÇOK SEVDİĞİMİZDE ANCAK KURTULURUZ….

  BÜTÜN DÜNYA DEVLETLERİ DE BUNA SAYGI DUYAR..BENCE ÖNCELİKLE KENDİMİZE GÜVENMEYİ ve DÜRÜST İNSANLARI DESTEKLEMEYİ..
  KENDİ ÇIKARLARIMIZIN ÖNÜNE ÜLKE ÇIKARLARINI ALMAYI BAŞARAN KADROLARI İŞ BAŞINA GETİRİRSEK,
  İŞTE HÜRRİYET VE ÖZGÜRLÜK.. BAŞARI ve ÜRETİM.. GERÇEK ANLAMDA BU ÜLKEDE O ZAMAN BAŞARIYA ULAŞIR..
  SAHTE SAĞ-SOL KAVRAMLARININ PEŞİNDEN GİTMEK YERİNE GERÇEK .. DÜRÜSLÜK, ÇALIŞKANLIK, ÖZVERİ,
  -HIRSIZLIK ÜÇKAĞITÇILIK RANT ÇIKAR GİBİ KAVRAMLARL YÖNETİCİ AYRIMI YAPMAYI BAŞARDIĞIMIZDA ANCAK KURTULURUZ GİBİ GELİYOR….

  Cevapla
  1. Ahmet SALTIK Yazar

   Vuslat hanım,

   Yorumunuz için teşekkür ederim..

   Özüne dokunmadan düzenledim iletinizi.

   Türkçe yazım kurallarına uyulmasını önemsiyoruz..

   Biraz da özlü-kısa olmasını..

   Yeniden teşekkürerlimle ilginiz için..

   Sevgi-saygı ile.
   29.7.12, Ankara

   Dr. Ahmet Saltık
   http://www.ahmetsaltik.net

   Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir